Nokia E71 İçin Yararlı Yazılımlar

05 Ekim 2008

Yeni iş telefonum Nokia E71’i daha verimli kullanabilmek için 9 günlük bayram tatilini fırsat bilip birçok araştırma yaptım. En çok beğendiğim ve kullandığım yazılımları sizlerle de paylaşmak istiyorum.

SSH

Bir UNIX’çi olarak SSH olmazsa olmazlardan birisidir benim için. Bu amaca yönelik iki adet yazılım buldum; Putty‘nin Symbian sürümü ve J2ME ile geliştirilmiş midpSSH. Putty, MidpSSH’a göre daha profesyonel. Putty SSH anahtarları ile çalışabiliyor. Ancak her ikisi de aynı anda sadece bir adet SSH oturumu sağlıyor. Bu nedenle her ikisini de kullanıyorum. Böylece aynı anda iki adet SSH oturumunu kullanabiliyorum.

Remote Desktop

Her ne kadar UNIX’çi olsam da Windows’suz bir dünya düşünmemiz mümkün değil. Bu nedenle Windows sunuculara uzaktan erişim ihtiyacı da günlük hayatta mutlaka karşıma çıkmakta. Bu ihtiyacıma TSMobile uygulaması karşıladı. Oldukça kullanışlı bir uygulama olup bildiğimiz Windows Terminal bağlantısını kusursuz bir şekilde sağlamakta. Görüntü çok küçük ve anlaşılmaz gelirse yakınlaştırma işlevi ile bir bölgeyi doğal boyutlarında yakınlaştırıp kullanmak ve kaydırmak mümkün.

E-Posta Erişimi

Telefonla birlikte gelen Mail for Exchange ile kurumsal Exchange sunucusundaki E-Posta, Takvim, TODO List, Contacts gibi özellikler çalışan bir ağ bağlantısı ile eşleştirilebilmektedir. Hatta bu özellikler belli zaman periyodlarında veya sürekli olarak eş tutulabilmektedir. Ancak sürekli etkin bir GPRS/EDGE/WiFi bağlantısı ile telefonun pil ömrü 1 güne düşmektedir.

Telefonla bütünleşik olarak gelen pop3/imap istemcisini deneme ihtiyacım olmadı. Ancak çalışmaması için bir neden yok!

GMAIL erişimi için m.google.com’dan GMAIL‘in J2ME sürümünü indirdip kurdum. Oldukça başarılı ve GMAIL hesabınıza başarıyla hükmetmekte.

Yahoo! e-posta hesabıma erişim için telefonla gelen Yahoo! Go uygulamasının e-posta bölümünü kullanıyorum. Böylece erişemediğim e-posta hesabım kalmamış oldu.

Yahoo! Go ayrıca hava durumu, finans haberleri, spor haberleri, güncel haberler, flickr gibi ilave özellikler de sağlamaktadır.

Bilgisayar ile İnternet Erişimi

Nokia E71’in yardımı ile bilgisayarı internete eriştirmek için birçok yöntem mevcut. Ben genelde Nokia E71’i bluetooth ile seri modem olarak Ubuntu’ya tanıtarak erişiyorum. İlginç olan bağlantıdan sonra bilgisayarımda görünen ppp0 arayüzündeki IP adresi GSM operatörünün tahisis ettiği IP adresi. Bu sırada telefonun kendisi de mevcut GPRS/EDGE bağlantısını kullanabilmekte. Yani bir şekilde bridge olarak çalışmakta. Hem telefonun içinde hem de bilgisayarımda serial PPP bağlantısı var gibi görünmekte.

Bu yöntemin dışında kullandığım diğer bir yöntem de beni hayrete düşürdü. JoikuSpot adındaki Symbian uygulaması ile Nokia E71 bir WiFi access point’e dönüşüyor. Böylece bilgisayarınızın Wireless’ı ile telefonunuzun yayınladığı ESSID’ye bağlantı kurup internette dolaşabiliyorsunuz. JoikuSpot’un birden fazla sürümü var. Ücretsiz olan Lite sürümü ile sadece HTTP/HTTPS/DNS/SSH port forwarding özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Yani JoikuSpot Lite HTTP proxy olarak çalışıyor. Eğer VPN POP3/IMAP/SMTP gibi daha kapsamlı bir erişim ihtiyacınız varsa JoikuSpot’un ticari sürümlerini satın almanız gerekiyor. Ancak küçücük bir aletin bunları yapabiliyor olması bile harika birşey. Birden fazla WiFi özellikli bilgisayarın internete GPRS/EDGE paylaşımı ile çıkışını sağlamak için harika bir çözüm.

WebCam

Nokia E71 piyasada bulunan birkaç programın yardımı ile bluetooth üstünden Windows bilgisayarınıza WebCam hizmeti sağlayabiliyor. Henüz bu özelliğini deneyemesem de SmartCam isimli programı kurdum ve Windows olan ve bluetooth’u olan ilk bilgisayar karşıma çıkar çıkmaz deneyeceğim.

Anlık Mesajlaşma

Anlık mesajlaşma için birçok alternatif ile karşılaşmama rağmen Fring‘i tercih ettim. MSN, ICQ, Yahoo IM, Gtalk protokolleri ile aynı anda oturum açabiliyor ve sesli görüşmeler ile dosya transferi özelliklerini destekliyor. Sesli görüşme için şimdilik sadece Fring’in test görüşmesini Turkcell EDGE bağlantısı üzerinden denedim ve oldukça net, temiz bir ses iletimi idi.

FTP İstemci

FTP istemci olarak bir Symbian uygulaması olan SIC! FTP uygulamasını kurdum. Denedim, çalışıyor ve temel FTP işlevlerini yerine getiriyor.

Hesap Makinası

Nokia E71 ile birlikte gelen hesap makinası temel 4 işlevi yerine getirmekte. Daha kapsamlı ve bilimsel hesap makinası ihtiyacımı cCalcPro uygulaması ile karşıladım. Logaritma, üssel işlemler, karekök gibi ilave işlemler cCalcPro ile yapılabiliyor.

Metin Düzenleyici

Metin düzenleyici olarak DEd adlı uygulamayı kurdum. Düz metinleri düzenlemenizi sağlıyor. Birden fazla dosya ile aynı anda çalışabiliyor. Aralarında UTF-8’in de bulunduğu birden fazla encoding ile çalışabiliyor.

Güvenlik

Nokia E71’in güvenliğini sağlamak için bütünleşik olarak antivirüs ve güvenlik duvarı özellikleri ile gelen F-Secure Mobile Security‘yi kullanıyorum. Uygulama Nokia E71 ile beraber 1 haftalık subscription ile geldi. Güvenlik duvarı özellikleri beni şaşırttı. Çünkü özel olarak güvenlik duvarı kurallarını elle yazabilme imkanını size tanıyor.

Bankacılık Uygulamaları

Tercih ettiğim banka İş Bankası ve sağolsunlar mobil uygulamaları İşCep oldukça iyi olmuş. Hemen hemen her işlem yapılabiliyor.

NTP İle Saat Eşleme

Nokia E71’in gerçek zaman saatini güncel ve dakik tutabilmek FreeTimeBox uygulamasını kullanıyorum. FreeTimeBox NTP protokolünü kullanarak internet üzerinden bir NTP sunucusu yardımı ile, GPS uyduları ile, WAP bağlantısı ile saatini eşleyebilmekte.

Ekran Görüntüsü Yakalama

Ekran görüntüsü yakalama için Screenshot isimli uygulamayı kurdum. Bu yazımdaki ekran görüntülerinin tamamı Screenshot ile alınmıştır.

DivX / Xvid / OGG / MOV / … Oynatıcı

Nokia E71 ile gelen RealPlayer’ın oynatabildiği video formatları belli ve sınırlı. DivX, Xvid gibi codeclerle encode edilmiş olan .AVI’leri oynatabilmek için CorePlayer isimli uygulamayı denedim. Tek kelime ile mükemmel.

Frozen Bubble

Linux’te en çok beğendiğim oyunlardan birisidir. Symbian sürümünü de bulduğum için çok sevindim.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 1. “Nokia E71 İçin Yararlı Yazılımlar” için 315 Yorum

 2. erhan diyor ki:
  16 Ekim 2008 tarihinde.

  iyi akşamlar bende gecen hafta nokia E71 aldım cihaz çok güzel fakat maillerimde gelen dosyaları desteklenmiyor deyip açmıyor bunu nasıl halledebilirim

 3. Sezai YILMAZ diyor ki:
  16 Ekim 2008 tarihinde.

  Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  E-posta için ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben şahsen içinde gelen IMAP/POP3 istemcisini kullanmadım henüz. Mail for Exchange’i kullandım. Attachment’ı olan e-posta’nın yanında attach işareti var. Soldaki options’a tıklayarak Attachments’a tıklıyor ve listesini alıyoruz. Sonra da seçili olan için navigasyon tuşunun ortasındaki düğmeye tıklayınca attachment açılabiliyor. PDF, Excel ve Word dosyalarını bu şekilde açtım.

 4. erhan diyor ki:
  29 Ekim 2008 tarihinde.

  merhabalar ilginize teşekkürler 2003 excel ve word dosyalarını acabiliyorum yeni 2007 yanılmıyorsam bunları acamadım sadece onun haricinde cihaz harika tşk

 5. Sezai YILMAZ diyor ki:
  30 Ekim 2008 tarihinde.

  Yanılmıyorsam Office 2003 dosyalarını açabiliyor. En azından Office 2003 kullandığını bildiğim kişilerden gelen dosyaları açabiliyorum. Office 2007 formatlarını da QuickOffice uygulamasının 5.0’ını kurarsanız açıp düzenleyebiliyorsunuz. Ancak QuickOffice’in ücretsiz bir uygulama olmadığını hatırlatırım.

 6. engin diyor ki:
  01 Kasım 2008 tarihinde.

  merhaba, 2 gün önce e 71 aldım ve almadan önce sizin sitenizdeki yazıyı görüp kararsızlığımı sonlandırım… sonuç alet harika… ancak vermiş olduğum mail adresindende anlaşıldığı gibi bankada çalışıyorum. bankadaki maillerime gün içinde ulaşmak için aldım ancak kurulumu bir türlü başaramadım.Mail for Exchange kullanarak ulaşmam gerekiyor maillime ancak kimlik bilgilerinde “kullanıcı adı” , “şifre” , “etki alanı” hatatespit edip bi türlü kurulumu gerçekleştirmemekte. sizden bu konuda kaçırmış olacağım bir ayrıntı olup olmayacağı konusunda yardım rica ediyorum… veya hata dediği kimlik bilgilerinden önce benim eksik yapmış olduğum bir şey var mıdır?

 7. Sezai YILMAZ diyor ki:
  02 Kasım 2008 tarihinde.

  Telefonu güle güle kullanın. Umarım her açıdan işinizi görür.

  İş yerinizdeki e-posta’lara ulaşmak için özel bir VPN erişimi tanımlama ihtiyacı var mı? Örneğin benim örneğimde böyle bir ihtiyaç var. Güvenlik duvarında önce bir oturum açılmsı gerekiyor, aksi taktirde exchange server ile görüşülemiyor. Benzer bir durum sizin için de geçerli olabilir mi?

  Bir de yanlış algılamadıysam Mail for Exchange için http/https erişimi kullanılıyor. Sizde OWA erişimi var mı?

 8. engin diyor ki:
  02 Kasım 2008 tarihinde.

  vpn erişimine ihtiyac var mı bilmiyorum,bu vermis olduğunuz bilgilerle bende bankanın it cileri ile görüsecegim…yanlız dediğiniz gibi m. f. exchange icin ‘https’ kullanıyorlar. ‘owa’ nedir bilmiyorum..:)uzgunum…ben sadece kullanıcıyım… Sizi ugrastırıyorum.

 9. Celal diyor ki:
  03 Kasım 2008 tarihinde.

  Merhaba bu programların arasına ekleyebileceğiniz navigasyon uygulaması varmı?

 10. Sezai YILMAZ diyor ki:
  03 Kasım 2008 tarihinde.

  Nokia Maps, Route 66 ve son olarak da Garmin’i inceledim. Türkiye için en güncel, geniş kapsama alanına sahip ve ayrıntılı harita Garmin’in 2008.07 Türkiye haritasıdır. Özellikle bulunduğunuz yere, aktif yola, varacağınız hedefe en yakın diye seçebileceğiniz iş bankası şubeleri, oteller, okullar, taksi durakları, eczaneler, hastaneler, sağlık ocakları hatta bunların telefonları gibi bilgilere ulaşmanızı sağlıyor. Birçok il yeterince ayrıntılı olarak kapsamda yer alıyor.

 11. Polat EBCİN diyor ki:
  05 Kasım 2008 tarihinde.

  Merhaba,
  Nokia E71 aldım ama birşey sormak istiyorum Mail For Exchange hangi sürümünü kullanıyor. ve bende owa olmasına rağmen kullanamıyorum bu konu da yardımcı olmanızı rica ediyorum.

 12. Sezai YILMAZ diyor ki:
  05 Kasım 2008 tarihinde.

  Mail for Exchange’in ön tanımlı olarak yanılmıyorsam 2.05.0 gibi bir sürümü geliyordu. Fakat şu andaki (benim de kullandığım) en günceli 2.07.000. Benim kullandığı Exchange sunucusu sürümü ise 2003.

 13. altug ata kalkanlılar diyor ki:
  23 Kasım 2008 tarihinde.

  bende yenı bır e 71 kullanıcısıyım nette cok guzel yorumlar okudum ama nebır oyun ne bır program hhıcbırsey bulamıyorum ve yukleyemıyorum n 95 lerde bıle bırcok ozellık var ama onda kullanılan program lar e71 de kullanılmıyor oyun ve guzel programları nerden bulabılırım

 14. ramazan diyor ki:
  27 Kasım 2008 tarihinde.

  merhabayın arkadaşalr bir haftadır e71 kullanıyorum harika ve süper bişi bu oyunlar yükledim bilgisayarımdan farkı yok ben bu makinayı çok sevdim şimdi özel bir siteden e71 telefonuma özel tema yapıyorum

 15. ramazan diyor ki:
  27 Kasım 2008 tarihinde.

  arkadaşlar sadece tema yapmak için özel bir site var her türlü telefona tema yapıp yükleyebiliyorsunuz ben devamlı yapıyorum buna e71 de dahil isteyen varsa adresi veririm

 16. semih ak diyor ki:
  28 Kasım 2008 tarihinde.

  bendede nokia e 71 var ve ben bi msn programı bulup yükleyemedim yardımcı olursanız sevinirim

 17. doğan diyor ki:
  05 Aralık 2008 tarihinde.

  merhaba, ben de 1 haftadır e71 kullanıyorum. özellikle e-posta konusunda iyi çalışıyor. ancak merak edip bellek kartını şifrelemeye çalıştım, hiç müdahale etmeme rağmen tam olmadı. şifrelemeyi geri aldım, sanırım o da tam olmadı. şimdi telefon pc’ye bağlı değilken karttaki programlar çalışıyor. ancak pc suite ile yeni program yüklemiyor ve pc üzerinden ne telefon hafızası ne de bellek kartı görülemiyor. sonuç olarak şifreleme işini yapmadan iyice düşünmenizi tavsiye ederim.

 18. selcuk diyor ki:
  07 Aralık 2008 tarihinde.

  merhaba, güzel bir yazı olmuş eliniza sağlık. ancak merak ettiğim birşey var. ben de e71 kullanıyorum ve isbanka’sının mobil uygulamasını yükleyemiyorum. telefonunuz işcep’i desteklemiyor diyor. yeni sürümler için daha sonra tekrar deneyiniz diyor…

  var mıdır bu işin bir taktiği..

  bir de tam ekran bir arayanın resmini gösterme programı arıyorum. bulduklarım ise sertifika sorunu diyor. bu konuda bir fikri olan var mı?

 19. Sezai YILMAZ diyor ki:
  11 Aralık 2008 tarihinde.

  İşCep için özel birşey yapmamıştım. Gelen SMS’te yer alan bağı tıklayarak indirmiş ve kurmuştum. Daha sonra yeni bir sürüm çıktı ve uygulama kendi kendini güncelledi. Herhangi bir problemle karşılaşmadım.

 20. Ömer Oğuz Taşkan diyor ki:
  13 Aralık 2008 tarihinde.

  Sezai abi Allah razı olsun, gercekten çok saolun, cocuklarınız cok tatlı maşşallah Allah analı babalı büyütsün, sizde daha farklı yazılımlar olursa E71 de beni haberdar ederseniz sevinirim.Kolay gelsin iyi günler…
  oguztaskan@hotmail.com

 21. Ömer Oğuz Taşkan diyor ki:
  13 Aralık 2008 tarihinde.

  Sezai abi bende de F-Secure Mobile Securty vardı ancak subscription yapamadım, yani bir haftalık bile deildi, hiç kullanamadım, bunun serialini yada key ini nasıl bulabilirm yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca bende Muhacirim…
  :D

 22. doğan diyor ki:
  15 Aralık 2008 tarihinde.

  cCalcPro yazılımını hem pc suite ile pc üzerinden hem de doğrudan telefona indirerek yüklemeye çalıştım. her ikisinde de “sertifika hatası, sağlayıcı ile görüşün” türünde bir mesaj ile yüklenemedi. kurulumu tamamlayabilmek için bir fikri olan var mı?

 23. Sezai YILMAZ diyor ki:
  16 Aralık 2008 tarihinde.

  Sertifika hatası alınan programların sertifikaları genelde geçmiş yıllara ait oluyor. Telefonun yılını önce 2007’ye sonra 2006’ya sonra da 2005’e almayı deneyin. Telefonun yılını her geri çektiğinizde tekrar kurmayı deneyin. Elbet birisinde başarılı olacaktır. Kurulumdan sonra tekrar normal zamana ayarlayın.

 24. can diyor ki:
  16 Aralık 2008 tarihinde.

  e71 e msn ni nereden yükliyebilirim

 25. Burç Kılıçer diyor ki:
  16 Aralık 2008 tarihinde.

  Merhabalar,

  Nokia E71’i yurtdışından almıştım. Daha Türkiye’ye gelmediği dönemden beri kullanıyorum ve çok memnunum. Herkese öneriyorum. Kayınpederim de önerilerim karşısında telefonu Türkiye’den aldı. Ben POP mail kullanıyorum. Sorunsuz çalışıyor. Ancak onun maili Exchange. Mail for Exchange için 2.07.000 versiyonunu kurdum ama çalışmıyor. Turkcell Teknik Destek de çözemedi ve hatta yeterli bilgileri olmadığını itiraf ettiler. Sizde herhangi bir dokuman vs var mıdır yada verebileceğiniz bir püf noktası. OMA ve OWA yetkisi verdim kullanıcıya ama hala maillar telefona düşmüyor. Neden olabilir acaba?

  Çok teşekkürler.

 26. Sezai YILMAZ diyor ki:
  18 Aralık 2008 tarihinde.

  UNIX’çi birisi olarak ben de çok hakim değilim ama https veya active sync ile ilgili birşey olabilir. Yani https kullanmıyorsanız OWA’nın https’ten çalışacak şekilde ayarlayınız ve böylece güvenli kullanınız. Sunucu tarafında Active Sync erişimi ile ilgili başka seçenekleri de olabilir.

 27. ali diyor ki:
  19 Aralık 2008 tarihinde.

  merhaba,herkese kolay gelsin,e71 mi Iphone mi diye düşünüyorum ne dersiniz?bir de sizce siyah e71 mi? gümüş e71 mi?

 28. okan celil ince diyor ki:
  01 Ocak 2009 tarihinde.

  merhaba aslında size ne kadar teşekkür etsem azdır çünkü uzun zamandır e71 e msn yüklemeye çalışıyordum gitmediğim telefoncu kalmadı ama bi türlü olmadı denediğim tüm programlar fıs çıktı hep ama burda gördüğüm bişeyle telefonumdanda msn kullanmaya başladım teşekkür ederim size

 29. ferit diyor ki:
  02 Ocak 2009 tarihinde.

  e 71 kullanıcısıyım. mail for exchangeyi kurdum ancak çalıştıramıyorum. hata veriyor. hatada baglantı altında exchange sunucusu ayarlarınz yanlış diyor. exchange sunucusu kısmındaki boş yere ne yazmam gerekiyor? birde telefondan internete girerek ben hotmail sayfasından maillerimi açıyorum ama eklerini telefona ne yukleyebiliyorum nede açabiliyorum. attach kısmını görsemde indirme kısmı yok. yardımcı olursanız çok sevinirim.

 30. murat diyor ki:
  05 Ocak 2009 tarihinde.

  yaklasik 4 aydir e71 kullanicisiyim. Telefonuma tema yükleyemiyorum. Sertifika hatasi veriyor.. Bu problemi nasil cozebilirim

 31. İbrahim diyor ki:
  05 Ocak 2009 tarihinde.

  Merhaba

  Bende E71 ve Blackberry Bold arasında tercih yapmaya çalışıyorum. Aklıma takılan bir soru var. Şirketin exchange maillerini kullanıyorum Telefonumda Mail for Exchange var. Bu programda sadece inbox folderına gelen mailleri görebiliyorum. Diğer folderlara gelen mailleri göremiyorum. E71’deki Mail for exchange versiyonunda bu sorunu varmı?

 32. perde diyor ki:
  05 Ocak 2009 tarihinde.

  saol yararlı oldu

 33. jack_nays diyor ki:
  06 Ocak 2009 tarihinde.

  Selam.Turkcell’in yapmış olduğu kampanyadan bir telefon almayı düşünüyorum.Nokia E71 ve İphone arsında kaldım.Hangisini önerirsiniz.Yardımcı olursanız sevinirim.

 34. fahri diyor ki:
  12 Ocak 2009 tarihinde.

  arkadaşlar E71 kullanıyorum internet paketimde var sınırsız bazı siteleri açmıyor vidyoları oynatmıyor desteklemiyor diyor bunu nasıl çözebilirim.

 35. bülent diyor ki:
  14 Ocak 2009 tarihinde.

  OKAN CELİL İNCE KARDEŞ, MSN İ E71 DE NASIL KURUP ÇALIŞTIRDINIZ? SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM.SELAMLAR. bulmaz@mynet.com

 36. Engin diyor ki:
  19 Ocak 2009 tarihinde.

  e71 aldım ama hiç bir şeye ulaşamıyorum. şirket maili ayarımı yaptım gelen giden yok msn yok yardımcı olursanız sevinirim

 37. Onur TUNA diyor ki:
  27 Ocak 2009 tarihinde.

  Çok güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş.
  Allah razı olsun diyorum, başkada bişey demiyorum. :)

 38. sedat diyor ki:
  02 Şubat 2009 tarihinde.

  arkadaşlar merhaba ben iphone kullanıyordum çok güzel bi alet sattım blackbery bold alacaktım e71 gördüm satıcı iyi dedi ama ben çok özel bişey göremedim örnegin sesli navigasyon varmı ve mail sorunu oldugunu int sorunları oldugunu söylüyorlar bu konuda beni nasıl yönlendirisiniz kararsız kaldım black bery mi iphonemi e71 mi kullananlar lütfen yardımcı olsun

 39. özgür diyor ki:
  02 Şubat 2009 tarihinde.

  arkadaşlar merhaba;
  ben arkadaşlarımın tavsiyesiyle e 71 aldım ve ilk başlarda kullanamadım ve sonra e71i 3g ıpoen ile değiştim ama onuda kullanamadım ve e 71 e geri dönüş yaptım ançak aldığımdan beri navigasyonunu kullanamıyorum garmini yüklemeye çalıştım ama yükleyemedim. yardımçı olursanız sevinirim. denizliden özgür

 40. sedat diyor ki:
  04 Şubat 2009 tarihinde.

  arkadaşlar merhaba ben iphone kullanıyordum çok güzel bi alet sattım blackbery bold alacaktım e71 gördüm satıcı iyi dedi ama ben çok özel bişey göremedim örnegin sesli navigasyon varmı ve mail sorunu oldugunu int sorunları oldugunu söylüyorlar bu konuda beni nasıl yönlendirisiniz kararsız kaldım black bery mi iphonemi e71 mi kullananlar lütfen yardımcı olsun ARKADASŞLAR lütfen yardımcı olurmusunuz telim yok şuanda almak istiyorum karar veremedim sesli navigasyonda olsun istiyorum için de varmı veya yukleme yapılabiliyormu lütfen yardımmm

 41. hakan diyor ki:
  06 Şubat 2009 tarihinde.

  e 71 yeni aldım ınternet de resımlerl kaydedemıyorum yardımcı olurmusunuz

 42. hakan diyor ki:
  07 Şubat 2009 tarihinde.

  e 71internete dolasırken resim nasıl indilıyor resimleri kaydemiyorum nasıl yaparım

 43. bora diyor ki:
  07 Şubat 2009 tarihinde.

  merhabalar,

  2 aydır E71 kullanıyorum çok da memnunum. arada bir ekran donuyor, kapatıp açmam gerekiyor, versiyon güncelledim ama devam ediyor, gerçi bu nokia da genel bir sıkıntı bir diğer konuda maillerimi sürekli gönder al yaparak alabiliyorum acaba bu telefonda blackberry benzeri, yani anında maillerimizi kutumuza düşüren bir porgram varmı? varsa ne yapabilirim mail for exchange bu işemi yarar? teşkkürler

 44. suat diyor ki:
  07 Şubat 2009 tarihinde.

  merhabalar sezai bey,bende de e 71 var.yalnız yurtdışından almıştım.bende msn yüklemek ve kullanmak istiyorum bunu nasıl becerebilirim?fring mi yüklemeliyim yoksa başka bir programmı,yardımcı olursanız sevinirim.
  saygılarımla

 45. orhan diyor ki:
  08 Şubat 2009 tarihinde.

  ben kullanıyorum ılk cıktıgında hemen aldım ve gayet memnunum hatta bı kapaklarda sorun vardı nokıa alıp hemen yenısını verdı bana. bu arda msn cın e-buddy kullanın ve maıllerde her turlu okunuyor ve acılıyor basta bende sıkıntı cektım ama artık hersey full. hatta basta harıtayı bıle ayarlayamıyosun ama sımdı benımle beraber hareket edıyor gavgsyn. super sorularınız ıcın orhan_akkus@hotm… adresım ekleyıp sorun ama baska tel le ılgılı dıye hatırlatın saygılarımla basarılar

 46. samet diyor ki:
  11 Şubat 2009 tarihinde.

  herkese slm lar e 71 için çok güzel yorumlarınızı gördüm ve daha sonra gittim aldım herşey güzel ama bazı sorunlarım var navigasyonu çalıştıramıyorum ve msnede giremiyorum yardımcı olurmusnuz

 47. nejat diyor ki:
  14 Şubat 2009 tarihinde.

  merhaba benim e71 ile ilgilenmemim amacı turkcell 59 tl taksit ile 24 ay mobil internet abonesi olunursa bu telefonu da bedava veriyor.
  yani telefonu almamın tek amaci e71 den internete girmek olacak. her yerde mailden ondan bundan bahsediliyor. pc den girdiğimiz gibi internete girebiliyormuyuz. cep bankacılığı değil normal banka sayfalarına girebiliyormuyuz . tabi bunu yaparken telefonun connectcard özelliğini turkcell mobile kullanıp internete bağlandığınızı düşünerek cevap verirseniz sevinirim

 48. ozan kenar diyor ki:
  14 Şubat 2009 tarihinde.

  merhaba bana msn programı blup kurabılecegım bır veya bır soylermısınız tesekkurler

 49. özgür diyor ki:
  23 Şubat 2009 tarihinde.

  Arkadaşlar Merhaba,
  Yaklaşık 4 aydan beri E71 kullanıyorum. Geçen ayın başında bataryası dolmamaya, dolduktan sonra da aynı gun bitmeye başladı. Yeni batarya aldım. o da aynısını yaptı. Sonra Fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım. Cihaz normal olmasada batarya 2-3 gitmeye başladı.fakat şimdi yine aynı problemle karşılaştım.Fakat busefer yine fabrika ayarlarına dönüş yaptığımda düzelme olmadı. Sanıyorum bir dosya devamlı batarya yiyor. Bu tip bir olayla karşılaşan oldumu??

 50. cengiz diyor ki:
  27 Şubat 2009 tarihinde.

  e71 e msn yukleyemedim yardımcı olurmusunuz?

 51. sertaç diyor ki:
  28 Şubat 2009 tarihinde.

  bende 1 aydır e71 kullanıcısıyım fakat msn messenger bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 52. kansu diyor ki:
  01 Mart 2009 tarihinde.

  bence super br telefon arkadaslar maıl olayı cok ıyı yapmaınız gereken email.nokia.com yazılım yuklemenız

 53. Orhan diyor ki:
  02 Mart 2009 tarihinde.

  seLam bende Bir E71 kullanıcısıyım telden çok memnunum ama ne bir tema nede bir oyun yukleyemiyorum :( bana yardımcı olursanız lınk adresi verirseniz seviirim bide SEZAİ abi Frozen Bubble oyununu bende çok seviyorum nerden indirebilirim o oyunu cvp yazarsanız sevinirim

  Radyo45@hotmail.com

 54. Salim diyor ki:
  05 Mart 2009 tarihinde.

  Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş.

 55. AKIN diyor ki:
  06 Mart 2009 tarihinde.

  SEZAI BEY,

  YAZDIGINIZ PROGRAMLARI NEREDEN BULUP YUKLEYECEGIZ?

 56. AKIN diyor ki:
  06 Mart 2009 tarihinde.

  Arkadaşlar herkese selamlar,

  karşılaştırma yapılabilecek tüm telefonları kullandım.Blackberry bold, ıphone 3g ,vs..

  Ama nokıa e71 kadar hızlı ve ıletısım araclarının bukadar ıyı oldugu bır telefon gormedım.Kullanalı daha 1 gun oluyo ama ınanınkı almaya deger.

  Sezai arkadas , program önerılerın ıcın eywallah ama bu programların cogu telefonun yukleme konsolunda guncellestırme yapmamam ragmen cıkmıyo.Bu programları nasıl bulacagız.

 57. birisi diyor ki:
  08 Mart 2009 tarihinde.

  Ya ben e71’e tema indirmek istiyorum ama olmuyor yardım eder misiniiz

 58. yaşar diyor ki:
  08 Mart 2009 tarihinde.

  sezai bey yukarıda bahsettiğiniz programları nereden bulur ve tele nasıl yükleyebilirim. sizin kadar bilişim bilgim yok yardımcı olurmusunuz?

 59. Gökhan diyor ki:
  16 Mart 2009 tarihinde.

  Sezai bey E71 telefon aldım canlı radyo dinlemek istiyorum core player, vmplayer,mmplayer,opera,firefox browser yükledim radyolar açılmadı sadece inter radyo programındaki radyolar açılıyor ne yapmam lazım yardımcı olursan sevinirim…

 60. alper 23 diyor ki:
  23 Mart 2009 tarihinde.

  arkadaşlar herkeze selam

  3 aylık bir kullanıcı olarak telefondan gayet memmunum fakat ne oyun ne başka bişi bulabildim. msn yüklemek isteyen arkaaşlar ; turkcellden 7 tl ye programı yükletebiliyosunuz.ben yüklettim ve tıkır tıkır çalışıyor. aranızda oyun vs. yükleyen varmı varsa nereden yüklendi bi destek verin kurban olayım :) herkeze ii günler

 61. alper 23 diyor ki:
  23 Mart 2009 tarihinde.

  sezai bey internet sayfanıza bayıldım. siz kendinizmi tasarladınız . ve nasıl yaptınız alperdilek23@gmail.com a bilgi verirseniz sevinirim . tşkler.

 62. alper 23 diyor ki:
  23 Mart 2009 tarihinde.

  arkadaşlar E71 inize sadece spor oyunları verebilirim. yaklaşık 26 tane oyun mevcut ( basketbol,golf,futbol,tenis,kayak,araba yarışı,bowling,bisiklet) alperdilek23@gmail.com dan ulaşabilirsiniz.

 63. ramazan diyor ki:
  24 Mart 2009 tarihinde.

  merhaba sezai bey

  ben mail for exchange kurdum hatasız çalışıyor sorunum iş yerinde kullandığım mailde sadece gelen kutusundaki mailleri alabiliyorum kural ile tanımladığım klasörlerin altına düşen mailleri alamıyorum bunun bir yolu varmı böyle bir şeyle karşılaştınızmı?

 64. dilek diyor ki:
  25 Mart 2009 tarihinde.

  E71 msn ile ilgili sorulara cevap bulamadım şu msn nasıl yükleniyor bir yazın arkadaşlar telefoncuda yok operatörde yok nerden bulucam bir arkadaş ben kullanıyorum diyor bizde kullalım artık anlatında atacam telefonu valla

 65. muharrem diyor ki:
  25 Mart 2009 tarihinde.

  slm arkadaslarım hep sıkayetler var ama cvp gopremedım bu konulara ne bı lınk bu konuları acıklaga kavusturursanız sevınırım soracagımız yorumlarımız genelde aynı ama cvp yaok bu konularad arkadaslarımızı ve benı aydınlatırsanız sevinirim

 66. Reco diyor ki:
  26 Mart 2009 tarihinde.

  Tema ve diğer birçok app yüklemek için telefonunuzun ayarlar kısmından sertifika sorgulamayı kapalı konuma getirmeniz yeterlidir.

 67. ismail gürçocuk diyor ki:
  28 Mart 2009 tarihinde.

  E71 için tema yükleme sorununa güzel bir açıklama yaparsanız sevinirim arkadaşlar

 68. ismail gürçocuk diyor ki:
  28 Mart 2009 tarihinde.

  tema yükleme sorununu halletmiş yada bilen arkadaşlar 5 dakkasını ayırıp mail atarsada çok sevinirim

  gurgocuk@hotmail.com

 69. Canan diyor ki:
  31 Mart 2009 tarihinde.

  Kısa zaman önce E71 telefon aldım.Oldukça da memnunum.Turkcel desteklemediği için msn yükleyemedim.Nereden yükleyebilirim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 70. emre44 diyor ki:
  01 Nisan 2009 tarihinde.

  merhaba 2 gün önce e 71 aldım telefon çok ii son derece kibar ama program yükleme msn yükleme internetteki video ları göstermeme gibi birçok soruna sahip yardımcı olursanız tesekkürler

 71. Grey Steel diyor ki:
  03 Nisan 2009 tarihinde.

  Selâmlar,
  Öncelikle şunu merak ediyorum. Bahsini ettiğiniz bu yazılımların lisanslı programlarını nerden temin edebiliriz. Teşekkürler.

 72. ilkiz diyor ki:
  07 Nisan 2009 tarihinde.

  sezai bey sizden ricam benim mail adresime E71 için msnyi nerden yükleyeceğimi lütfen bildirir misiniz ; çok acil lütfen…

 73. Sezai YILMAZ diyor ki:
  08 Nisan 2009 tarihinde.

  MSN için Fring kullanabilirsiniz. http://www.fring.com/

 74. bartu diyor ki:
  09 Nisan 2009 tarihinde.

  merhaba ben telefonumum hafıza kartını telefonun ozellıgı olan sıfreleme kısmından sıfreledım fakat sıfreyı gerı cozmeme ragmen hafıza kartındakı resım program oyun bunların hıcbırısı telde gozukmuyo

 75. bartu diyor ki:
  13 Nisan 2009 tarihinde.

  bunu nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 76. melahat mualla güney diyor ki:
  19 Nisan 2009 tarihinde.

  selam e71 aldım ama msn giremiyorum ne oyun oynayabiliyorum tüm programları bulamıyorum desteklemiyopr diytor

 77. Mustafa diyor ki:
  20 Nisan 2009 tarihinde.

  İyi günler. E71 almayı düşünüyorum ama bazı sorularıma cevap bulmam lazım. Cevaplarsanız sevinirim.

  1) Ofis: word, excel, powerpoint dosyalarını görünteyebildiği ama bunlar üzerinde değişiklik yapılamadığını okudum. Bu ne kadar doğru? E71 in kendisi word belgesi oluşturup üzerinde yazı yazmamıza izin veriyor mu? Ayrıca symbian için ücretsiz (edit yapabilen) ofis yazılımları mevcut mu?

  2) Web: E71’e apache+mysql+php kurup çalıştırmam mümkün mü. Küçük bir localhost fena olmazdı.

  3) E71 muadili ama ondan daha iyi olduğunu düsündügünüz başka bir smartphone var mı?

  4) Kullanım, güncelleme, uygulamaların bulunabilirliği vs yönlerinden Symbian-Windows arasında ne düşünüyorsunuz?

  5) E71’te yüklü bulunan Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI işletim sistemi daha sonra yükseltilebiliyor mu? Mesela symbian OS 10 çıksa kurulabilir mi?

  6) Telefondaki symbianı kaldırıp linux, windows gibi başka bir işletim sistemi kurulabilir mi?

 78. Mustafa diyor ki:
  20 Nisan 2009 tarihinde.

  7) E71 ile gelen navigasyon yazılımı ücretli mi veya aktivasyon ücreti talep ediliyor mu? Bunun haricinde E71’e kurulabilen ve sizin hoşunuza giden ücretsiz bir naviyasyon yazılımı var mı?

 79. koray diyor ki:
  22 Nisan 2009 tarihinde.

  merhaba.siiten çok yararlı olmuş tebrik ederim.E71 de sertifika sorununu telefon yılını değiştirerek çözebileceğimizi yazmışsın peki nasıl değişiyor bu telefon yılı e71 de?

 80. HAKAN diyor ki:
  26 Nisan 2009 tarihinde.

  arkadaşlar ben bilgisayardan e71 teması indirdim. İndirdiğim temaları bulututdan e71 attım ama açolmıyor. sis dosyasını desteklemiyor diyo napacam bi türlü bulamadım lütfen yardım edin. LÜTFEN

 81. mesut özel diyor ki:
  03 Mayıs 2009 tarihinde.

  abicim paylaşım için sagol da bu programları nereden indiriyoz

 82. Sadi diyor ki:
  04 Mayıs 2009 tarihinde.

  Merhaba,
  Ben bir türlü video oynatıcısı yükleyemedim, bunun için ücretsiz ve güvenilir program indirebileceğimiz adres verebilir misiniz? Çok teşekkürler.
  İyi günler.

 83. Recai diyor ki:
  05 Mayıs 2009 tarihinde.

  Bende black berry den vazgeçip 3 aydır e71 kullanıyorum. Şarjının az gitmesi dışında herşey çok güzel. İnternetten istemediğiniz kadar çok application bulabiliyorsunuz. MSN için Windows live var ama google talk ve diğer mesajlaşma programlarını da kullanıyorsanız fring bu konuda çok başarılı.

  Telefonun yılını Araçlar>>ayarlar >> Genel>> tarih saat sekmesinden değiştirebilisiniz.

 84. Recai diyor ki:
  05 Mayıs 2009 tarihinde.

  Application ve tema yükleyemeyen arkadaşlar mesaj atarsa yardım edebilirim.

  rdeneri@gmail.com

 85. Cahit diyor ki:
  06 Mayıs 2009 tarihinde.

  Ya arkadaşlar E71 telefonumun kartını merak edip şifreledim şifreyide bir yere kaydetti ama tekrar geri şifreyi çözdüğümde bu kez pc suit bağlı iken bilgisayarımda hafıza kartı kısmı görünmüyor sadece telefon hafızası kımı var ne yapacam bu durumda yardımcı olurmusunuz

 86. Serhat diyor ki:
  06 Mayıs 2009 tarihinde.

  Benim sorunum E71’de senkronizasyon ile ilgili. POP3 mail kullanmaktayım, E71’e mail kurulumunu yaptım ancak senkronize ederken mailler senkronize olmuyor ve E71’e mail indikten sonra pc’de mailler alınınca telefondan siliniyor. PC inbox’daki mailleri telefonda da görmek istiyorum ve silinmemesi için ne yapmam gerek, bilgi verirseniz sevinirim.

 87. cafer pazarlık diyor ki:
  11 Mayıs 2009 tarihinde.

  selam ustam ben de e71 cep telefonu var ılk aldıgım sıralar bır forum sitesıonden ındırdıgım msn programını kurdum ve calıstı bır kac ay hafta sonra telefona format attım ve aynı msn programını kurdum calısmadı uzerına basıyorum acılmıyor bır fıkrınız varmı acaba yardımda bulunursanız sevinirim

 88. isa payam diyor ki:
  11 Mayıs 2009 tarihinde.

  merhaba, oncelikle bu yararlı site için saol.
  dün e71 aldım biraz kurcaladım, sormak istediğim sorular var?
  bunun son sürümü nedir?
  sözlük programı atmak istiyorum (ing-fr-tr) nerden ulabilirim?
  thanks

 89. Erhan diyor ki:
  12 Mayıs 2009 tarihinde.

  Merhaba nokia e71 mail for exchance kullanıyorum işyerimdeki sunucuya baglandıgım için bu programı kullanmak zorundayım ve iş yerinde outlook kullandıgım için bu cihazdan mailbox a baglandıgım zaman sadece inbox ı gorebiliyorum diğer klasorlere ulaşamıyorum ve bu benim için çok önemli klsorlere ulaşmanın bir yolunu bulamadım farklı bir program yada öneriniz varmı.

  Teşekkürler

 90. Ekrem diyor ki:
  12 Mayıs 2009 tarihinde.

  Bilgiler için teşekkürler..

  e 71 almayı düşünüyorum. Tek sorum var. GPS sistemi bildiğimiz GPS cihazlar gibi sesli komut veriyor mu ? ( 600 m. sonra sağa dön gibi ) ayrıca yanlış yola girdiğinizde sesli komutla uyarıp, alternatif yol öneriyor mu ?

 91. mert diyor ki:
  19 Mayıs 2009 tarihinde.

  merhaba 4 ay once e71 aldım telefondan cok memnunnum sadece telefonu actıgımda yukleniyor yazıyo biraz bekledıkten sonra bazı uygulamalar yuklenemedi uygulama yoneticisine gidin diyo ne yapmam lazımyardımcı olursanız teşekkur ederim

 92. Erhan diyor ki:
  20 Mayıs 2009 tarihinde.

  merhaba ekrem arkadaşım gps kullanıyor ve sesli komut veriyor cihaz zaten onemli olan gps programı burda

 93. erhan diyor ki:
  20 Mayıs 2009 tarihinde.

  merhaba cihaz çok güzel güle güle kullanın

 94. Sinan diyor ki:
  22 Mayıs 2009 tarihinde.

  Sezai bey e71 kullanıcısıyım,daha önce 6210 navigatörüm vardı,satıp e71 aldım.benim size bi kaç sorum olacak.bu cihaz 6210 navigator ile aynı gps receiver chipset mi kullanıyor.6210’u ben hatsız kullanırken gps e baglandığmda nokıa maps da her nerde oldugumu gösteriyor ve hareketliysem onu da kırmızı renkte hareket eden bi nokta olarak veriyodu.fakat ben e71 i de hatsız kullanıyorum,nokia maps de açıyorum ama ne konumumu,nede hareketliliğimi veriyor cihaz uydulara bağlandığı halde.cevaplar için çok sağolun.sağlıklı günler.

 95. Sezai YILMAZ diyor ki:
  22 Mayıs 2009 tarihinde.

  E71’de A-GPS var. Yani assistet GPS. Yani GPRS/EDGE/3G ile internet bağlantısı yaparak GPS uydu bilgileri alma ihtiyacı var. Telefonu offline olarak kullanırken A-GPS’in uyduları bulması 5-20 dakika arasında sürüyor. Ancak online iken birkaç saniye içerisinde 2 KB’lık bir veri transferi karşılığında uyduları bulur. Ancak hatsız olarak yani SIM kartsız olarak E71’i hiç denemedim.

 96. Emre diyor ki:
  23 Mayıs 2009 tarihinde.

  Ya sezai kardeş ben sitenizde hiç yükleme linki bulamadım nerde acaba e71 programlar kolay gelsin iyi günler

 97. kuper_izmir diyor ki:
  24 Mayıs 2009 tarihinde.

  Merhaba Sezai bey,ikinci el e71 aldım.Benden önceki kullanıcının e-posta kayıtlarını silemiyorum.E-posta kayıtlarının olduğu bir dosya da hotmail1 olarak tanımlı ve kenarında kırmızı yıldız var.Sanırım bu dosya korumalı.Bu dosyayı nasıl kaldırabilirim.Ayrıca benim gibi ikinci el alanlara cihazı tüm eski verilerden sıfırlamak için önerileriniz var mı?Fabrika ayarlarına geri yükle işlemi yeterli olmadı.
  Başarı ve sağlık dileklerimi sunarım.

 98. Sezai YILMAZ diyor ki:
  24 Mayıs 2009 tarihinde.

  E71’i tüm hafızasını unutacak şekilde resetlemek için bekleme ekranında iken *#7370# tuşlayıp onay vermelisiniz. Artık telefonunuz yeni alınmış gibi olur, tüm hafızasını yitirir, fabrikadan çıktığı hale geri döner.

 99. sema diyor ki:
  28 Mayıs 2009 tarihinde.

  merhaba sezai bey; ben 3 ay önce e71 aldm fring yükledim ve sorunsuz kullandm ancak 2 gündür fring açmaya çalıştığımda telefon donuyor fringe girmiyor bununla beraber telefon rehperine de giremiyorum rehper tusuna bastığımda ya da menüden girdiğimde yine sanki dolcakms gibi gözüküyor ama dolmadan bekliyor çıkıyorum bende. mesaj yazarken alıcı ekle dediğimde de rehpere girmiyor ne yapmalıyım acil yardm edermsnz? teşekkürler

 100. mehmet diyor ki:
  29 Mayıs 2009 tarihinde.

  emeğinize sağlık tşk

 101. ATINC AKINER diyor ki:
  31 Mayıs 2009 tarihinde.

  1-İnternet üzerinden youtube gibi sitelerde bulunan videoları izleyemiyorum ne yapmam gerekli.veya youtube girmek için hangi programı kurmalıyım.
  2- telefonun üzerinden internetten limewire veya ares gibi bi download programı kurabilirmiyiz.müzikleri nasıl indiriri

 102. Sezai YILMAZ diyor ki:
  31 Mayıs 2009 tarihinde.

  1- Youtube halen mahkeme kararı ile ülkemizden erişime kapalı. Youtube’un IP’lerini hosts dosyasına girerek (yaklaşık 2500 adet IP adresine karşılık isim) ülkemizden erişmek mümkün oluyor. Ancak bunu E71 üzerinden sağlayacak bize özel bir uygulama ile hiç karşılamadım. Yüksek ihtimalle mahkeme kararı geri alınıncaya kadar E71 ile youtube kullanamayacağız.
  2- P2P olarak bittorrent protokolünü kullandıran E71 yazılımı ile karşılaşmıştım. SymTorrent idi galiba adı. Ancak arama özelliği var mı bilmiyorum. Torrent dosyasını verirseniz indiriyor diye biliyorum.

 103. ATINC AKINER diyor ki:
  31 Mayıs 2009 tarihinde.

  1-dvix formatındaki flimleri hafıza kartının içerisine attığımda herhangi bi converter veya encoder programı kullanmadan izleyebilirmiyim.
  yada hangi formata veya çözünürlük değerine sahip videolar atmalıyım.hangi programda bu videoları açmalıyım.
  2- az önceki sorumun devamı olarakta internet üzerinde video paylaşan sitelerdeki videoları açmam için nasıl bi program kurmalıyım mesala izlee.com a da girdiğimde vidoları açmıyor. sadece resim olarak görüntülüyor.
  torent tavsiyenizi uygulayacağım.

 104. Sezai YILMAZ diyor ki:
  31 Mayıs 2009 tarihinde.

  1- E71 ile birlikte gelen real player ile MP4 formatındaki videoları oynatabilirsiniz. Çözünürlük için herhangi bir kısıt yok, program 320×200 çözünürlüğündeki ekrana en iyi şekilde boyutlandırarak görüntüleyecektir. MP4 bir container formatı olup içinde divx / xvid gibi encoderlarla kodlanmış video içerebilir. http://avidemux.razorbyte.com.au/binaries/2.4/Milestone/2.4.4_(4576)/avidemux_2.4.4_win32.exe bu programı kullanarak Auto menüsünden ipod 320×200 formatını seçerek istediğiniz videonuzu mp4’e dönüştürebilirsiniz ve doğrudan E71 tarafından oynatılabilecektir. İlla ki avi formatında divx oynatmak isterseniz bu durumda CorePlayer gibi daha yetenekli bir program kurmalısınız.
  2- CorePlayer belki işinizi görür.

 105. kuper_izmir diyor ki:
  01 Haziran 2009 tarihinde.

  Destekleriniz için çok teşekkürler.Önerdiğiniz işlem ve güncelleştirme(pc suit’le)yaptım.Sorun tümüyle çözüldü.Tamamen cihaz sıfırlandı.
  Bu arada önerdiğiniz yükleme adları dışında bunların doğrudan indirme adreslerini de yayınlarsanız dil sorunu olan arkadaşlar da daha sağlıklı yaralanabilir.

 106. kadri diyor ki:
  04 Haziran 2009 tarihinde.

  saolasın bayaaaa ugrasmıssın

 107. evden eve nakliyat diyor ki:
  05 Haziran 2009 tarihinde.

  sagolun

 108. Hakan diyor ki:
  06 Haziran 2009 tarihinde.

  mrb E 71 çok güzel bir telefon fakat hotmail adresime gelen excel dosyaarını görmüyor 2003 formatında geliyor telefon sadece dosyanın ismini göruyor doyayı acabilmem için ne yapmam gerekiyor

 109. oğuzhan06_07_61 diyor ki:
  06 Haziran 2009 tarihinde.

  Arkadaşlar ben iphone da kullandım sony p990i de kullandım ama bu telefon çok kullanışlı evet biraz uygulama bulma problemi çekiyorum ama yinede içinde çoğu program çıktı.gps yi devreye sokmada arkadaşlarda problem yaşayanlar olmuş bilmiyorum ama ben şu an problemsiz kullanıyorum.maillerinde ayarı var her iki saatte bir kontrol ediyor yeni mesaj varmı diye.

 110. insaatrehberi diyor ki:
  06 Haziran 2009 tarihinde.

  Gerçekten güzel bilgiler. bende yeni aldım e71 i ve çok kuıllanışlı mukemmel bir telefon şey pardon bilgisayar almışım :)

 111. aslan koz diyor ki:
  08 Haziran 2009 tarihinde.

  Özellikle msn arayan arkadaşlar; talefon menüsünde indirme/uygulamalar/sosyal ağlar içinde windows live programı var. direk indiriyorsunuz. ses efektleri dahi her şey bilgisayarınızdaki gibi. yalnız ses iletişiimi ve dosya aktarımı yok. programı kurduğunuzda direk hotmail e gelen mailleri de alabbiliyorsunuz. bunu gelen kutusu içerisinde görebilirsiniz. ama daha kapsamlı bir program isterseniz sezai kardeşimin de önerdiği gibi fring en iyisi. Ayrıca bu sitede ve hiç bir yerde bahsedilmeyen internet telefonu özelliği ver. dünyanın her yeriyle bedavaya yakın fiyata görüşme yapabilirsiniz. ben kullanıyorum. kurulumu biraz zahmetli ama çok ucuz.

 112. çağrı diyor ki:
  08 Haziran 2009 tarihinde.

  e71 ile ilgili program ve sorularınıza yardımcı olabilirim. mcagriyazici@hotmail.com

 113. bilal diyor ki:
  09 Haziran 2009 tarihinde.

  abi e 71 aldım ama wireless ile internete baglanamıyorum

 114. yapri diyor ki:
  09 Haziran 2009 tarihinde.

  birçok arkadaşlarında söledigi gibi internetteki videoları izleyemiyorum(örn:facebook,mynet,youtube’daki)..
  ayrıca şuan aklıma gelmio ancak telefonumda kullanmak istedigim programları en iyi nereden indirebilirim..?? yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşşekürler

 115. yusuf diyor ki:
  11 Haziran 2009 tarihinde.

  dostum iyi hoş da bu uygulamaları indirebileceğimiz adresleri de verseydin süper olurdu.
  yine de emeğine sağlık

 116. kuper_izmir diyor ki:
  16 Haziran 2009 tarihinde.

  Merhabalar.arkadaşlar e71 için coreplayer’ı indirip kullanabileceğimiz modeli ve link i verebilir misiniz?Teşekkürler…

 117. evden eve nakliyat diyor ki:
  16 Haziran 2009 tarihinde.

  sezai saghol kaynak için ama oyun bulamızyuoruz varmı bildigin oyun olan sitelr yada bildigin oyunlar kımsede paylaşmamıs gooogle de baktım ama yok .. 1 tane yarıs bulabildim ancak

 118. burak diyor ki:
  20 Haziran 2009 tarihinde.

  merhabalar sezai bey gördüğüm kadarı ile bir çok yorum var ve bunların hepsine cevap veremiyorsunuz umarım benim problemimle ilgili olarak yardımcı olursunuz. ben yıllardır nokia kullanıcısıyım 6310i ve N95 kullanıyordum ama bu cebinizdeki ofis fikri hoşuma gittiği için E71 aldım ancak ciddi anlamda bir program kurma aorunu yaşıyorum nereden sertifika alabilirim yazabilir misiniz ? ayrıca mail for exchange in son sürümünü nerden bulabilirim. bağlı bulunduğum şirketin mail adresi https:// ile başlıyor owa. yapılı bu kurulumda sorun yaratıyor olabilir mi ? yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla.

 119. Serkan diyor ki:
  20 Haziran 2009 tarihinde.

  Ya benim bir sorunum var arkadaşlar E71 de video izleyemiyorum mesela mynet e giriyorum ama oradaki videolardan birini izleyemiyorum mail atabilirmisiniz konu hakkında şimdiden teşekkürler lonelyrevenges@gmail.com

 120. murat diyor ki:
  21 Haziran 2009 tarihinde.

  merhaba e 71 bende kullanıyorum msn pROGRAMI İSTEYEN VARSA meilimi ekleyin yollayayım.ve banada bilmediğim güzel programlar varsa yardımcı olun lütfen.ben kamerası hariç çok memnunum bu teefonumdan.saygıalrımla..murat

  ayrıca virüs programı olarakta KASPERSYK Yİ YÜKLEDİM SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.
  E-MAİL: havin.55@hotmail.com

 121. RESAT KOROGLU diyor ki:
  29 Haziran 2009 tarihinde.

  SELAM ARKADASLAR 1 AYDIR E71 KULLANICISIYIM BANKA ISLEMLERIMI VE ONLINE ISLEMLERIN HICBIRISINI GERCEKLESTIREMIYORUM AYRICA INTERNETTEKI HICBIR VIDEOYUDA IZLEYEMIYORUM SADECE MAILLERIMI KONTROL EDEBILIYORUM BANA YARDIMCI OLABIRSENIZ SEVINIRIM MAIL ADRESIM resatkoroglu@hotmail.com

 122. BLue diyor ki:
  03 Temmuz 2009 tarihinde.

  merhabalar, herşey çok Güzel, açıklamalar iyi fakat paylaşımsız bi yazı olduğunu düşünüyorum, programları nerden alıp yüklücez bunu bilmedikten sonra ne işe yararki?
  En azından programların download linkini eklerseniz herkes için faydalı olacağını sanıyorum. sadece sizin yükleyip kullanmanız kimseye bişey kazandırmaz Size olduğu gibi. Paylaşılmayan bilgi yoktur.

 123. ufuk aytas diyor ki:
  03 Temmuz 2009 tarihinde.

  Merhaba,
  3 haftadır E71 kullanıyorum. Telefonu ilk aldığımda evdeki wireless ime bağlanamamıştım. Sonra farklı yerlerde bağlandım

  Evdeki wireless imi en yüksek şifrelemede kodlamıştım ve sonra onu daha düşük seviyeli WPA yaparak şifreleme yaptım ve bağlandım.

  Bu şekilde benim gibi bir sorun yaşayan var mı? Sanırım uzun şifreleme olunca telefon desteklemiyor Wi-Fi leri…

  Saygılarımla…
  Ufuk Aytaş

 124. gagauz diyor ki:
  13 Temmuz 2009 tarihinde.

  Arkadaşlar e71 için radar tespit programı kullanan var mı?Varsa indirme adresi ile rica ediyorum.(Amacım hız yapmak değil,şehirdışına 50 km. hız limiti koyan tuzaklardan kurtulmak.)

 125. yapri diyor ki:
  14 Temmuz 2009 tarihinde.

  arkadaşlar lütfen bilen biri warsa yardım etsin artıkk…
  hala çözemedim videoları izleyemiorum intternette coreplayerı indirdim yine olmadıı nerden ne indirimm söleyinn..:(( kafayı yicem yaa..

 126. marjinal41 diyor ki:
  15 Temmuz 2009 tarihinde.

  Arkadaşlar e71 için radar tespit programı kullanan var mı?Varsa indirme adresi ile rica ediyorum.(Amacım hız yapmak değil,şehirdışına 50 km. hız limiti koyan tuzaklardan kurtulmak.)

  mcguider navigasyon programı kullan arkadaşım bu sana fazlasıyla yardımcı olacaktır..bu arada yazılımınızı güncelleebilirsiniz tel birazdaha hızlanıyor ve son olarak haritanızı güncellemeyin nokia mapsi kaldırıp ovi maps kuruyor ve hiç hoş değil bence…saygılar waycell21@hotmail.com

 127. erhan diyor ki:
  16 Temmuz 2009 tarihinde.

  e71 de direk sitelere girip video izlemeye çalışırsanız açmaz fakat çaresi var.vtap diye bi program var onu telefonun tarayıcına vtap yazıp indirebilirsiniz.istediğiniz bütün videoları buluyor tam ekran seyredersiniz.program her video yu buluyor ben e71 i 5 aydır kullanıyorum ve memnunum wirelesini,gps.msn,mail bi problem yok sorularınız için erhankulpluoglu@gmail.com

 128. emhal diyor ki:
  18 Temmuz 2009 tarihinde.

  arkadaşlar bu e71 de internetten video izleyemiyorum izleyebilen varsa hangi proğramı yüklediyse yardımcı olsun lütfen

 129. canner diyor ki:
  18 Temmuz 2009 tarihinde.

  Merhabalar

  Uzun zamandır telefon almayı düşünüyordum sizler kulanıcı olarake 71 i tavsiye edermisiniz

  Saygılarımla

 130. Tuğba_ diyor ki:
  20 Temmuz 2009 tarihinde.

  İyi günler,

  ben de yeni e71 aldım. çok güzel bi telefon çok rahat kullanıyorum.
  ben telefonuma oyun yüklemek istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz ?

 131. yapri diyor ki:
  20 Temmuz 2009 tarihinde.

  lütfen biri yardım etsin yoksa kafayı sıyırcam:((
  program yükleyemiorum sertifika sorunu çıkıo,ayarlardan sertifika sorgulamayı kapattım telefon tarihin geri aldım genede aynı şeyi diyor ne yapmm gerek bilmiorumm.:(
  yardım eden olursa çok sewinirim şimdiden binlerce kez teşşekürler

 132. evden eve nakliyat diyor ki:
  21 Temmuz 2009 tarihinde.

  dostum iyi hoş da bu uygulamaları indirebileceğimiz adresleri de verseydin süper olurdu.
  yine de emeğine sağlık

 133. serkan kılıç diyor ki:
  22 Temmuz 2009 tarihinde.

  merhaba sezaı bey ben gecenlerde e71 aldım ama bır turlu program yukleyemıyorum hepsınde sertıfıka suresı dolmus dıye hata verıyor yardımmcı olursanız cok sevınırım

 134. yapri diyor ki:
  30 Temmuz 2009 tarihinde.

  sezai bey bize yardımcı olmıcakmısınız.. hepimizde sertifika sorunu yaşıoruz sanırsam sizden cwp bekliorum 20 temmuzdan bu yana..soruyorum kimse bilmio:(

 135. Sezai YILMAZ diyor ki:
  04 Ağustos 2009 tarihinde.

  Sertifika mevzusu üreticiye göre telefonu zararlı yazılımlardan korumak için bana göre bizlere eziyet olsun diye icat edilmiş birşey. Maalesef E71’e sertifikası geçerli programlar kurulmak zorunda.

  Kurulumlar -> Uygulama Yöneticisi’ne giderek Soldaki Seçenekler’e tıklayın ve Ayarlar’ı açın. Orada Yazılım Kurulumu sadece imzalı seçilidir, hepsi’ne dönüştürüp kaydedin. Bu ayar yazılımlardan bir kısmını kurmanıza yardımcı olacak. Bazı yazılımlar ise imzalanma, sertifikalandırılma tarihleri geçtiği için kurulamıyor olacaklar. Bu durumda telefonunun yılını 2008, 2007, 2006, 2005 gibi geriye alarak kurulumu tekrar deneyin. Bunun haricinde son olarak da imzasız veya geçerli olmayan bir imza ile imzalanmış yazılım kurmayı deniyor olabilirsiniz. Bu tür yazılımlar maalesef telefonu hacklemeden kuramazsınız.

  Bazı açık kaynak kodlu, boyutu küçük olan (< 1MB) olan uygulamaları http://www.symbiansigned.com'da kendi IMEI numaranıza özel olarak imzalatabilirsiniz.

 136. yapri diyor ki:
  09 Ağustos 2009 tarihinde.

  yardımınız için çok teşşekür ediyorum..iyi çalışmalar diliyorum..!!

 137. bölgesel zayıflama diyor ki:
  24 Ağustos 2009 tarihinde.

  ben de yeni e71 aldım. çok güzel bi telefon çok rahat kullanıyorum.
  ben telefonuma oyun yüklemek istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz ?

 138. cüneyt ardıç diyor ki:
  26 Ağustos 2009 tarihinde.

  arkadaslar lutfen bana yardımcı olun.ben e71 i televizyona bağlamak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bir turlu bulamadım.bunun için bir proğram veya başka bişey varmı yapılacak????

 139. tuzcuoğlu nakliyat diyor ki:
  29 Ağustos 2009 tarihinde.

  e71 için coreplayer’ı indirip kullanabileceğimiz modeli ve link i verebilir misiniz?
  teşekkurler

 140. ayhan diyor ki:
  30 Ağustos 2009 tarihinde.

  selamlar. ben yeni e71 aldım. fakat bir türlü wirillese bağlanamıyorum. çok sayıda modemde denedim. şifreyi giriyorum. ama bağlanmıyor. sürekli ağ geçidi cevap vermiyor hatasını veriyor. lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

 141. hasancan diyor ki:
  31 Ağustos 2009 tarihinde.

  merhaba ben e71 alacagim ve calistigim sirket mail adresimi outlokda calistiriyor. Dolayisiyla outlook kullanimi gereli e71 cihazi icin kullanilabilirmi.

 142. John Serra diyor ki:
  07 Eylül 2009 tarihinde.

  Paylaşımınız için teşekkürler… Elimin altındaki cihazın gücünü bilememişim. Özellikle SSh çok işime yarayacak. Sanırım bende iki terminal açabilmek için ikisini de kurmak zorunda kalacağım.

 143. ersin diyor ki:
  08 Eylül 2009 tarihinde.

  ARKADASLAR E71 E GPS I NASIL YUKLEYEBILIRIM..

 144. erdem diyor ki:
  08 Eylül 2009 tarihinde.

  kardeş
  bilgiler güzel olmuş ama programların linklerini de verseymişsin güzel olacakmış.

 145. Fatih Bozkurt diyor ki:
  17 Eylül 2009 tarihinde.

  Selamlar bende E71 yeni aldım güzel bir telefon programlar için link paylaşımı yaparsak daha verimli olacagına inanıyorum garmin GPS araçımda kullanıyorum maps Telefonuma nasıl alacagım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  İlginize TEŞEKÜRLER..

 146. Sergey diyor ki:
  20 Eylül 2009 tarihinde.

  Selam;
  Telefonla gelen yahoo mail uygulamasını nerde bulabilirim.İnidirmeler kısmına baktım yok.

 147. Sergey diyor ki:
  24 Eylül 2009 tarihinde.

  Tekrar Merhabalar;
  Arkadaşlar e71’le birlikte gelen yahoo go uygulamasını yanlışlıkla sildim,tel güncelledim ama çıkmadı.Nasıl bulabilirim,yardımlarınızı rica ederim.

 148. türkü diyor ki:
  28 Eylül 2009 tarihinde.

  ya bende e71 alcm ama özellklerinden dolayı dğl sadece kamerası ve görünüşü gzl ollması yeterli bana.. kamerasına kötü diolar doğrumu??

 149. Sezai YILMAZ diyor ki:
  29 Eylül 2009 tarihinde.

  Merhaba Sergey,

  Soz konusu Yahoo uygulamasini telefonunun web gezgini ile http://m.yahoo.com adresini ziyaret ederek tekrar indirip kurabilirsin.

 150. Sezai YILMAZ diyor ki:
  29 Eylül 2009 tarihinde.

  Ynt: turku

  Kamerasi bir cep telefonu icin yeterli kalitede cekim yapiyor. Ayrica her yeni firmware guncellemesi ile kamerada iyilestirmeler de geliyor. Ancak tabii ki isi sadece fotograf cekmek olan bir fotograf makinasi kalitesi ile karsilastirilamaz. Ornegin elimdeki 2MP digital Kodak fotograf makinam 3.2MP olan Nokia E71’den cok daha guzel, net, keskin, rengarenk fotograf cekiyor.

 151. SENA diyor ki:
  04 Ekim 2009 tarihinde.

  Sezai bey,telefonumu(NE71) satmaya karar vermiştim ki yazılarınızı okudum.Uzak masaüstü bağlantısını çok kullanıyorum.Tavsiye ettiğiniz programı (TSMobile)telefonuma 7 gün kullanım süreli olanı indirdim.Host kısmına bağlanmak istediğim server’ın ip sini girdim.username ve password ü girdim.Domain ve description boş ve son kutucuğu işaretleyerek giriş yapmayı deniyorum.fakat başarılı olamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Nokia’nın size prim vermesi gerektiğini düşünüyorum,sattıkları cihazları tanımıyorlar.Çocuklarınıza sağlık diliyorum

 152. hakan diyor ki:
  05 Ekim 2009 tarihinde.

  ya ben bu telin seklini cok begendim bende n73 var telefonlardan da cok cabuk sıkılıorum ve hiç bir özelligini kullanmıyrum şimdide bunu almayı düşünüorum en azından bana küçükte olsa katkısı olurmu yoksa cok gereksiz yeremi alıyorum

 153. hakan diyor ki:
  05 Ekim 2009 tarihinde.

  birde hopörlörü müzik sistemi falan nasıl müzik dinlemek içinde kullanabilimiyim

 154. Emre diyor ki:
  06 Ekim 2009 tarihinde.

  Merhabalar,

  Mail for Exchange ‘de mailleri sadece E71 üzerinden silmem için ne yapmam gerekiyor.Ben ayarını bulamadım şu an E71 ‘den sildiğim mailler exchange üzerinde de siliniyor.

 155. Sezai YILMAZ diyor ki:
  08 Ekim 2009 tarihinde.

  E71’in ses girişi 2.5 mm’lik ince uçlu jacklar için yapılmış. Yani oldukça sık gördüğümüz standart 3.5 mm’lik jack ne yazık ki E71’e olmuyor. Ancak MediaMarkt gibi elektronik eşya mağazalarında 3.5’ten 2.5’e dönüştürmeye yarayan ara bir kablo satılıyor. Böyle bir kablo yardımı ile müzik sistemine dahil edebiliyorsunuz. Mesela araba müzik çalarının aux girişine bu şekilde monte edebiliyorum.

  Ancak telefon işinizi görür mü görmez mi bilemem. Sürekli bilgisayarlarla haşır neşir birisi için E71 harika bir alet.

 156. Sezai YILMAZ diyor ki:
  08 Ekim 2009 tarihinde.

  Mail for Exchange sync yöntemi ile e-posta’ları size getiriyor. Dolayısı ile synchronize (eşitleme) kavramı gereği zaten hem sunucuyu hem de telefondaki içeriği eş hale getiriyor. Yani Mail for Exchange ile sadece telefondan silip sunucudan silinmemesi gibi bir ihtimal ve seçenek yok.

  Ancak son 30 e-posta’yı telefonda tut diyerek 30’dan fazlasının telefonda yer almamasını sağlamanız mümkün.

 157. Sezai YILMAZ diyor ki:
  08 Ekim 2009 tarihinde.

  E71 ile uzak masaüstü kullanmanızın tek bir anlamı olabilir. O da yanınızda bilgisayar yoksa, hemen çok acil kısa bir işi yapmak için olabilir. Otobüste giderken şifresini unutmuş bir kullanıcınızın şifresini resetlemek için mesela.

  Uzak masaüstü ile sunucunuza erişebilmek için telefonun nereden bağlandığı önemli. Yani GSM operatörü üzerinden GPRS/EDGS/3G ile bağlanırsa internetteki herhangi bir cihaz gibi olurken, wifi ile kablosuz erişim noktası ile bağlanırsa o erişim noktası ile aynı ağdaki herhangi bir cihaz gibi olur. Dolayısı ile siz ofisinizdeki bir bilgisayara eğer internetten uzak masaüstü erişimi açmadıysanız GSM operatörü üzerinden kuracağınız bağlantı ile uzak masaüstüne erişemezsiniz. Önce altyapıyı ayarlamanız gerekir, daha sonra da yaptığınız ayara göre doğru bağlantı üzerinden doğru hedefi göstererek uzak masaüstüne erişebilirsiniz.

 158. murat diyor ki:
  09 Ekim 2009 tarihinde.

  iyi günler herkeze bir kaç soru sorucağım şimdiden çok teşekkürler telefon alıcağim 3 isim var aklımda e 71, xpress music 5800 ve iphone 3g siz hang isini tavsiye edersiniz hangilerinin eksikleri var hangisinin artısı çok bilenler bilgilendidrirse çok sevinirim :) birde okudugum yorumlarda e 71 baya problemli bir alet gibi buda beni korkuttu aslında benim için tek dikkat ettiğim e71de wireless bağlantısı çok sorun çıkıyomuş gerçekten o kadar problemlimi bağlanamazmıyım teşekkür ederim tekrar herkezin emeğine eline koluna sağlık

 159. SENA diyor ki:
  09 Ekim 2009 tarihinde.

  Sezai bey,öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim,tel.yazılımını güncelledim ve bağlandım.ben ofis dışında iken uzak bağlantı kuruyorum alt yapı tamam.uzak1 ve uzak2 olarak 2 kullanıcı açmıştık.Şimdide şu sorunu yaşıyorum:Bağlanırken ayarlardan Console session kutucuğu işaretli ise anabilgisayarın masa üstünü bağlandığım uzak1 masaüstü ayarlarıyla değişiyor.Kutucuğu işaretlemediğim zaman herkes kendi masaüstüyle çalışıyor.Fakat bu sefer klavyenin kısa yolları çalışmıyor mesela 1 e tıklayınca mausun sol tuşu 8 e basınca zumm özelliği gibi..bunları halledebilirsem programın lisansını satın alacağım.Çok karıştırmış anlatamamış olabilirm.İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim

 160. zopheal diyor ki:
  16 Ekim 2009 tarihinde.

  @Sezai Bey: Özellikle kısa yollar bilgilendirmeleri çok güzel oldu, detaylar için teşekkürler. Günlerdir aradığım exchange mailde ki mailler telefondan silinsin ama serverdan silinmesinin cevabını, ne kadar olumsuz olursa olsun bulduğum içinde sevinçliyim. Ama bir kopyasını serverda bırak gibi bir seçenek olsa olmazmıydı, süper olurdu.

  @murat: Hocam şirket ceplerine sürekli ulaşma zorunluluğun yoksa ve multimedyaya önem veriyorsan düşünmeden iphone al derim. E71 eğlenceli bir telefon değil direkt bir business telefon. Tam benim istediğim tip birşeymiş o ayrı :) Ben bağlantı sorunu yaşamadım açıkçası, sadece kapalı mekanlarda gps i uydu göremiyor kolay kolay o kadar. Onun dışında herşeye çatır çutur bağlanıyor.

 161. Ali Abbas TANRIVERDİ diyor ki:
  16 Ekim 2009 tarihinde.

  Sezai Bey merhaba,

  Yeni bir E71 kullanıcısıyım. Turkcell’ den 3G data hattı (sadece sim kart) satın aldım. Hem bilgisayarımdan (HP-1112 ET) hem de telefonumdan (E71) 3G ile internete bağlanabilmek için… Bilgisayarımdan yeni bir profil ve bir iki ufak ayarla internete sorunsuz bağlandım. Ancak; aynı kartı telefonuma bağladığımda bağlanamıyorum. “Packet data connection not available” şeklinde bir hata mesajı veriyor. Turkcell İletişim Merkezi de işin içinden çıkamadı. Turkcell Müşteri Hizmetleri ise, “Bu tip sim kartlar ile sadece bilgisayardan internete bağlanabilirsiniz.” diyor. İşin ilginç yanı, telefonumda görüşmeler için kullandığım eski sim kartım da 3G’ ye açık. Onunla 3G üzerinden sorunsuz olarak internete bağlanabiliyorum. Tuhaf değil mi? Ya da Turkcell’ in “ilginç” bir niyeti mi var acaba?

 162. James Dean diyor ki:
  19 Ekim 2009 tarihinde.

  Merhaba Sezai Bey ve diğer tüm arkadaşlar,
  benim çok sorunum var,
  birincisi telefonumda Arc Kervel Thred, Idle, KERN-EXEC 3 isminde üç tane hata mesajı beliriyor, hafıza kartına format çekip dosyaları yeniden attım, bu isimleri aradım bulamadım vs vs sorunu çözemedim. telefona komple format atmak nasıl olur, yazılım gerekli mi, usb üzerinden yapılır mı?
  ikincisi windows live mail programını pc de kullanalanlar bilir, outlook gibi çevrimdışı da en son güncellenen maillere bakabilir, mail yazıp çevrimiçi olduğunda gönederebilirsin vs bu özelliği bu telefonda kullanacak yazılım var mı?
  core player buldum fakat lisans istiyor, yada çin yapımı sözüm ona crack programları imei nizi girmeni karşığılında generate yaparak size serial veriyor SAKIN BUNU YAPMAYIN imei nizi klonlamaya yarıyor sadece… bana coreplayer serial veya full çalışan link veririr misiniz, bu konuya ilişkin linkinizi indiriyorum şu an umarım işe yarar çok convert programı kullandım ama fayda sunmadı…
  başka sorunlarım da var ama eğer mümkünse online olarak msn den sormak istiyorum, bu imkan olursa çok sevinirim…

  saygılar, sevgiler
  ibrahim
  hayatimdans@hotmail.com

 163. semra diyor ki:
  20 Ekim 2009 tarihinde.

  merhabalar nasılsınız? benim sizden bir ricam var.e71 kullanıyorum çokta memnunum ama msn enmdeki bir kişiyi nasıl yaptıysam yaptım bir şekilde göremiyorum ama karşımdaki beni görüyor yazıyor ama bana gelmiyor ve ben onu göremiyorum.normal bilgisayardan msn açtığımda görebiliyorum ama telefonda göremiyorum ve türkçe olmadığı için bir türlü bulamıyorum nereye gizlediğimi tabi gizlediysem çünkü belirli yerlere girdiğimde kişinin adresini girdiğimde bu kişi zaten kayıtlı diyor ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim saygılarımla ( SEMRA )

 164. Sabri Ünlü diyor ki:
  21 Ekim 2009 tarihinde.

  1 haftadır e 71 kullanıyorum. sorunum şu kamera ile foto çekiyorum kartvizite atıyorum. Bu kişi beni aradığında fotosu küçük çıkıyor tam ekran için ne yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  sabriunlu@hotmail.com

 165. Savaş Sipahi diyor ki:
  25 Ekim 2009 tarihinde.

  yaklaşık 1 yıldır e71 i sorunsuz kullandım, son haftalarda donmaya başladı programları yeniden yüklettim ama değişen birşey olmadı?? son kullanma tarihi mi geldi?? saygılar

 166. Sezai YILMAZ diyor ki:
  26 Ekim 2009 tarihinde.

  Size önerim Nokia E71’in en son sürüm yazılımını yüklemeniz. Ancak karta yedek alarak yazılım güncellemesi sonrasında geri dönüş yapmayınız. Mümkünse sadece telefon rehberini doğrudan bilgisayarınıza yedekleyiniz. Yazılım güncellemesi sonrasında karttaki yedekten geri dönerseniz sorunlarınız da geri gelebilir. Sonrasında da favori yazılımlarınızı yeniden kurmanız gerekecek.

 167. jaco diyor ki:
  28 Ekim 2009 tarihinde.

  merhabalar ben yeni e 71 aldim yurt disindan ve yurt disinda yasiyorum ama icinde sadece 4 dil var türkce yok ne yapmam gerekiyor bana yardimci olabilirmisiniz tesekkürler..

 168. ibrahim şensoy diyor ki:
  28 Ekim 2009 tarihinde.

  merabalar sezai bey öncelikle biz e71 kullanıcılarını bilgilendirdiğiniz için şahsım adıma teşekkür ederim. Benim sorunum şu lanet olası flash player. nokia yı aradım adobe yi aradım adamların hiçbirşeyden haberi yok. kendi bulduklarım da desteklemiyor. Şu flash player için de bir bilgilendirmede bulunursanız sevinirim.

 169. ibrahim şensoy diyor ki:
  28 Ekim 2009 tarihinde.

  ya abi su flash içinde bir çare bulsan ne güzel olur

 170. mehmet diyor ki:
  29 Ekim 2009 tarihinde.

  arkadaşlar benimde e 71 im var ben skyfire kullanıyorum harika biligsayaradki gibi kullanıyorsunuz hatta abartayım isterseniz maçda izleye bilirsiniz justin tvden facebookda video oynatma herşey ama herşey var

 171. baris diyor ki:
  03 Kasım 2009 tarihinde.

  e71 için program indirebileceğimiz bir site adresi bilen var mı arkadaşlar

 172. özer solak diyor ki:
  06 Kasım 2009 tarihinde.

  nokıa e71 kullanıcısıyım cihaz güzel fakat cihazı işim geregi almıştım internet üzerinden oldugu için normal pc de yapacaklarımı mobil olarak kontrol edebilmekti amacım benim kullandıgım site internet exloper üzerinden acıyor e71 internet exloper yüklenirmi yada bilginiz varmı? bu konu kakkında bilgilerini paylaşırmısın .teşekkürler

 173. oğuzhan diyor ki:
  14 Kasım 2009 tarihinde.

  süper gerccektenn

 174. evden eve nakliyat diyor ki:
  18 Kasım 2009 tarihinde.

  çok güzel bir site olmuş sorunlarımıza çözüm buluyoruz…

 175. erman YILMAZ diyor ki:
  26 Kasım 2009 tarihinde.

  SEZAİ BEY SLMLAR BLACKBERY STORM 2 İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ E 71 Mİ STORM 2 Mİ HEM HIZLI BİR ŞEKİLDE İNTERNET VE İŞ ODAKLI HEMDE OYUN GIBI EĞLENCE OLARAK KULLANMAK ISTIYORUM SU ANDA E 71 KULLANIYORUM AMA ISTEKLERIME CVB VERMEDI

 176. erman YILMAZ diyor ki:
  26 Kasım 2009 tarihinde.

  E 71 ALALI 2 AY OLDU AMA BENIM ICIN COK EĞLENCELI BI CIHAZ DEGIL FACEBOOKTAKI VIDEOLARI BILE IZLENMIYO HEP KENDIN BIR SEYLER YUKLEMELISIN I PHONUN GÖZUNU SEVEYIM AM SIMDI STORM 2 DUSUNUYORUM SIZDEN COK TEKNIK BILGILER VE AGABEY TAVSIYESI BEKLERIM SAYGILAR

 177. erman YILMAZ diyor ki:
  26 Kasım 2009 tarihinde.

  BU ARADA ARKADASLAR BEN BU CIHAZI KESIN SATACAGIM E 71 DUSUNEN VARSA ISTANBUL ZEYTINBURNUNDAYIM ELECTRO WORLD DEN ALINDI 10,10,2009 TARIHINDE 600 TL SATACAGIM İÇİNDEKİ HEDİYE NAVİGASYON ŞİFRESİ DAHİ KAZINMAMIŞTIR ERMAN YILMAZ 0535 329 44 33

 178. Sezai YILMAZ diyor ki:
  27 Kasım 2009 tarihinde.

  Blackberry ile hiç tecrübem olmadı malesef.

 179. erman YILMAZ diyor ki:
  30 Kasım 2009 tarihinde.

  ARKADASLAR BLACBERY STORM TECRUBESI OLAN VARSA BENIMLE PAYLASIRSA COK MEMNUN OLURUM ALMAYI DUSUNUYORUM SAYGILAR

 180. Orhan diyor ki:
  01 Aralık 2009 tarihinde.

  Merhaba Sezai bey,

  Ben bankacıyım ve https://webmail.— şeklinde başlayan ve işte kullandığım mail adresine E71 telefonumdan bağlanmaya çalışıyorum. Mail For Excahnge programını yükledim diğer ayarları yaptım ama her seferinde iletişim hatası vermektedir. Hatta Güvenlik / sertifika ayarlarında GlobalSing içerisinde İnternet seçeneğini hayır a bile çevirdim ama halen senkronize işlemini yapamamaktayım. Ve sinirlerim bozuldu, Yönlendirebilirseniz sevinirim , Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler….

 181. Sezai YILMAZ diyor ki:
  02 Aralık 2009 tarihinde.

  https://webmail.- şeklinde başlayan e-posta adersine olsa olsa E71 içindeki web browser ile erişirsiniz. İş yerinizin banka olmasından dolayı doğrudan exchange sunucuya (şayet exchange kullanılıyorsa) erişim sağladığını düşünmüyorum. Güvenlik önlemleri için doğrudan erişime açmış olabileceklerine ihtimal bile vermiyorum. Muhtemelen Mail for Exchange kullanamıyor olacaksınız. Keşke bilgiler gizli olmasaydı daha fazla bilgi paylaşıyor olsaydınız, olup olmadığını kontrol etme şansım olurdu. Ancak sadece tahmin edebiliyorum.

 182. oğuz diyor ki:
  02 Aralık 2009 tarihinde.

  e71 telefonuma adobe flash player nasıl yüklerim?

 183. talat diyor ki:
  02 Aralık 2009 tarihinde.

  ya hocam Allah aşkına mail adresi yazmak yerine link verin yaa. ne alaka herkes msn adresini yazmış, böyle yardım mı olur! şurda millet sizden yardım istiyo siz hala saçmasapan işlerin peşindesiniz yaa… bu arada SEZAİ Bey size de teşekkür ediyorum ama link konusunda daha hassas olmanınızı rica etcem…

 184. ertan diyor ki:
  03 Aralık 2009 tarihinde.

  sezai bey merhaba.. bende bugun e71 aldım.. ve wireless bağlanıo ağı buluo fakat ağ geçidi cevap vermiyor diyor.. yukarıda yazmış bazı arkadaşlar sifre uzun olunca sorunh oluo falan die bu doğru mu.. ne yapmam gerekiyor… nasıl yapıcam ayarlarını ? şmdiden teşekkür ederim.. lütfen cevap verin

 185. Sezai YILMAZ diyor ki:
  04 Aralık 2009 tarihinde.

  Ben ev ortamında ve diğer yerlerde laptop’ım üzerinden adhoc bağlantı ile WiFi kullanıyorum. Her ikisi de 128 bit’lik HEX key’lerden oluşuyor. Böyle bir sorunla karılaşmadım, şifrenin uzun olmasından kaynaklı problem olduğunu da duymadım.

 186. tugba diyor ki:
  04 Aralık 2009 tarihinde.

  Merhaba benim bi sorunum var.Yardımcı olursanız sevinirim şöyleki;internete bağlanabiliyorum fakat msn programım çalışmıyor.kullanılabilir kişi listeniz hazır konumda değil diyor.msn com dan msn programı indiremiyorum bağlantıda sorun var diyor.http,https ve ftp den bağlanamıyor diyor internete.diğer programlardan msn açılıyor.(ebudy..)fakat msnyi dosya alışverişinde yoğun bir şekilde kullanmam gerekiyor.Lütfen yardımcı olun. şimdiden teşekkür ederim :(((

 187. ozan diyor ki:
  05 Aralık 2009 tarihinde.

  cok tesekkur ederim ama nasıl ve nerden indirebiliriz bunları? yardımcı olur musun?

 188. akif aydın diyor ki:
  05 Aralık 2009 tarihinde.

  merhaba bende telefonu yeni aldım fakat bir türlü msn programını indirecek bir site bulamadım bana nasıl yardımcı olursunuz

 189. emrah yavuz diyor ki:
  10 Aralık 2009 tarihinde.

  Merhaba,
  BB den E71 e geçmeye çalışan birisi olarak oldukça zorlanıyorum. BB nin multimedia desteği çok zayıf. E71 e geçerken BB nin güçlü olan email tarafından vazgeçemiyorum. Bence E71 in maildeki en büyük eksikliği;

  1- Okuma ekranı (viewer) kötü olmuş. Fontların boyutları, tipi, arka plan rengi ayarlanamıyor. Buda hem okuma zorluğuna neden oluyor hem de ekran daha fazla yazı sığdıramıyorsunuz. Özellikle Pop/Imap seçeneğinde html attachment ekranı gibi bir okuma yazma interface i olsaydı harika olurdu. Simple and clean…

  2- Email listeleme alanı; BB deki gibi aradığınız maili kolayca bulamıyorsunuz. Hem mail arama opsiyonu yok hem de yazılar birbirine çok sıkışık şekilde duruyor. Burada da okuma güçlüğü çekiyorsunuz. Mesela BB nin tarihe göre mailleri kategorize etme özelliği çok kullanışlı.

  3- to ve cc alanları; pop/imap kullanılırken, gelen mailde cc de bulunan alıcıları göremiyorsunuz. To bölümünde de sadece kendinizi görebiliyorsunuz. Diğer alıcıları görebilmek için html attachmete tıklayarak mailin html formatını açmanız gerekiyor. Ama exchange de bu durum yaşanmıyor. To ve cc deki alıcıları görebiliyorsunuz. Ama her iki seçenektede yaşanan problem şu ki; gelen maili relpy veya reply to all yaptığınızda cevap yazacağınız ekranda bir önceki mailin to ve cc bilgilerini kaybediyorsunuz.

  Özellikle 3. maddedeki problemin benim bilmediğim bir çözümü varsa herşeye rağmen diğer özellikleri için E71 i kullanmak istiyorum. Yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

 190. ibrahim diyor ki:
  13 Aralık 2009 tarihinde.

  merhabalar sezai bey. Nokia e71 için 400.12.013 diye bir sürüm güncelledimi bununla ilgili bir bilginiz var mı acaba? Birde suan için en son sürümü nedir bu telefonun. konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim. İyi calışmalar dilerim.

 191. fatih diyor ki:
  18 Aralık 2009 tarihinde.

  sezai bey ben telefon alcam ama karar weremiyorum nokıa e71 yada blackberry bold tavsiye edersnz???

 192. fatih diyor ki:
  24 Aralık 2009 tarihinde.

  merhaba sezai ben de e71 kullanıcısıyım fakat internet uzerınden video izleyemıyorum örneğin izlesene facebook gıbı sıtelerden yardımcı olurmusunuz programı fılan mı var…

 193. emre zeyrek diyor ki:
  27 Aralık 2009 tarihinde.

  sezai bey merhabalar bende E71 kullanıcısıyım benim ricam şu sizden mesajlarımı şifrelemek için bi program varmı tavsiye edebileceğiniz? Şimdiden teşekkürler

 194. GİZEM diyor ki:
  28 Aralık 2009 tarihinde.

  merhaba sezai bey bende e71 kullanıcısıyım fakat telefonumda sorun var yenı yazılımını yüklemek istiyorum fakat sitesınde e 71 yazılımı yok telefonumuda cok sevıyorum super bı telefon beyazını şidetle tavsiye ediyorum:)

 195. ferah diyor ki:
  29 Aralık 2009 tarihinde.

  merhabalar herkeze öncelikle..
  ben sadece sezai beyi tebrik etmek istiyorum bilgi paylaşıldıkça güzeldir.sabrınıza ve emeklerinize hayran kaldım.
  bende E-71 aldım henüz gelmedi elime.umarım sorun yaşamam..
  iyiki varsınız sezai bey paylaşımlarınız için çok teşekkürler..
  allah sevdiklerinize uzun ömürler versin..tüm sıcaklığımla kolay gelsin.

 196. ümit diyor ki:
  30 Aralık 2009 tarihinde.

  ben de internet üzerinden video izleyemiyorum flash player yüklemeyi denedim ama desteklenmiyor diyor ve yüklenmiyor. ne yapmam gerekir

 197. Ogün diyor ki:
  05 Ocak 2010 tarihinde.

  E71 de Flash player nasıl yükleyebilirim bende sitelerdeki videoları izleyemiyorum lütfen rica ediyorum bi zahmet yardımcı olun.

 198. lutfiye diyor ki:
  07 Ocak 2010 tarihinde.

  merhabalar,
  benim sorunum şöyle;telefonun kulaklığı ile müzik çaları yönetemiyorum(parça değiştiremiyorum). nokia destek hattını aradığımda oradaki arkadaş radyoyu yönetirken ve arama cevaplarkan kullanılabildiğini ancak müzik çaları yönetmediğini tasarımın böyle olduğunu söyledi. ben tam olarak emin olamadım acaba cidden tasarım böyle mi yoksa benim makinede mi bir problem var.cevaplarınızı bekliyorum

 199. İlker diyor ki:
  13 Ocak 2010 tarihinde.

  İnternetten video izlemek isteyenlere Skyfire browser tavsiye ediyorum. En azından ben öyle yapıyorum. Video izlemek istediğim zaman Skyfire açıyorum. Diğer siteleri açmak istediğimde Opera Mini (son sürüm beta5) kullanıyorum.

 200. ozan can diyor ki:
  14 Ocak 2010 tarihinde.

  Sezai bey merhaba,
  kullandıgınız gmail uygulamasında gelen maillerdeki image dosyalarını görebiliyormusunuz?
  yoksa gmail applicationu bu ozelligi saglamiyor mu?

 201. Coşkun diyor ki:
  16 Ocak 2010 tarihinde.

  Sezai bey, Nokıa E 71 telefonuma bazı e postalarımı tanımlayamıyorum. Özellikle de mynet uzantılı olanları. Ayarlarıyla da oynadım. Aslında orijinal ayarlarına geri yüklemek istedim ama önce tüm etkin aramaları ve bağlantıları kapatın ekranda yazıyor.Oysa bunları kapattım ama yine de yazıyor. Orijinal ayarlara nasıl döndürebilirim E 71’i?..
  Şimdiden teşekkürler

 202. özel güvenlik diyor ki:
  17 Ocak 2010 tarihinde.

  merhabalar, ben buradaki proğramlardan bir kaçını yüklemek istediğimde sertifika sorunu yaşamaktayım, tarih değiştirsemde sorunu çözemiyorum.

 203. ferah diyor ki:
  24 Ocak 2010 tarihinde.

  merhabalar sezai bey..nokia e 71 aldım.çok güzel bir telefon memnunum.size sormak istediğim şu..
  telefonumla pc me bağlanım pc de kayıtlı olan bazı dosyalara ulaşılabilindiğini öğrendim.bir program vardı şimdi adını hatırlamıyorum.bu programı yükleteceğim.ama nasıl kullanabilirim.yani ben dışardayken evdeki pc me nasıl girip bakmak istediğim dosyalara ulaşıyorum..ayrıca avea faturalı tat kullanıyorum,msn acamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler şimdiden.

 204. Hayati diyor ki:
  05 Şubat 2010 tarihinde.

  Nokia E 71 kullanıyorum e posta erişimnde hiçbir sorun yaşamıyorum.Ancak alırken dikkat etmemişim nokia nın gönderdiği MSN programını desteklemiyor.Bu telefona MSN programı yükleyim anlık konuşma yapabilirmiyim.Bu konuda yardım ederseniz sevinirim

 205. İsmail diyor ki:
  06 Şubat 2010 tarihinde.

  Bende de E-71 var, aldığıdan beri SIM kart hatası veriyor, ilk ayında 4 kere servise gitti KVK sorunu bulamıyor. Cihazdaki sorunu tespit edemedikleriden Nokia değişime yanaşmıyor. Bende hakem heyetine yazdım.Benzer sorun yaşayan varsa lütfen buraya yazsın çok faydası olur. Teşekkürler

 206. salih diyor ki:
  12 Şubat 2010 tarihinde.

  selamlar bugun telefonum çaldığında cevaplamak için yes tuşuna bastığımda telefon kapandı. yeniden açtım fakat pin kodunu yazmak için tuşlara dokunduğum an kapanıyor böyle bir sorun yaşayan oldumu acaba. servis bu sorunu çözemediği zaman ne yapıcaz? başka e71 vereceklermi acaba ?? bilgisi olan varsa cevaplanırsa sevirim.

 207. ayhan diyor ki:
  22 Şubat 2010 tarihinde.

  arkadaşlar bende iphone ve e 71 arasında gidip geliyorum aklım e71 de ama internette facede resimler ve video izleme olayı nasıl bu kafamda soru işareti sizce nasıl?

 208. Sinan diyor ki:
  27 Şubat 2010 tarihinde.

  selam abı ben sofyadan sinan abi yeni aldim e71 ama bu harita olayını çözemedim sorun cıkartıyor illede internete bağlan diyor bi arkadaş vardi o girdi kendi telinden internetsiz bana yapmadi bı yardım etsen be abım…

 209. orhannesburg diyor ki:
  28 Şubat 2010 tarihinde.

  değerli arkadaşım. yaklaşık 6 aylık e71 kullanıcısıyım. fakat telefonun kendi özelliklerinin dışında hiçbir yerine dokunmadım. sizden bana telefonu renklendirmek adına değişik oyun ve program yazılımlarını nereden sorunsuz temin edebileceğimi istiyorum. 2 saattir nette bakınıyorum fakat hiçbirşey bulamadım. en çok istediğim ise telefonun titreşimini müziğe endeksli şekilde kullanabilmek. yardımcı olursanız sevinirim.
  saygılar.

 210. ekrem diyor ki:
  01 Mart 2010 tarihinde.

  Herkese selamlar. Bende E71 i yeni aldım, telefonun en güzel yanı şekli ve klavyesi, başka hiçbişey yok. klasik nokia, daha ileri gidememiş. Telefon sadece klavyeden ibaret

 211. fuat diyor ki:
  08 Mart 2010 tarihinde.

  merhaba ben e71 telefonum gelen giden arama kayıt programı arıyorum buldum fakat kullanamadım e71 desteklemiyor bildiginiz bir program varmıdır.

 212. emin diyor ki:
  13 Mart 2010 tarihinde.

  arkadaş coreplayeri nasıl kurdun bitürlü kuramadım

 213. Hasan ERZİK diyor ki:
  17 Mart 2010 tarihinde.

  Selam. Ben 2 gün önce E71’in yazılmını PC-Suite kullanarak internetten güncelleştirdim. Ancak bundan sonra GPS sisteminin uydu bulması çok zamn almaya başladı. Önceden 15 sn içinde uyduyu bulan sistem şimdi 15 dk.’lara kadar çıktı. ? Ne yapmam lazım ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Teşekkürler.

 214. ahmet diyor ki:
  22 Mart 2010 tarihinde.

  e71 saati değişmiyormu bulamadım başka ne özellikler var biliyormusunz renk ayarlarıda yok nerden giriliyor ekran ayarları nerde

 215. ahmet diyor ki:
  22 Mart 2010 tarihinde.

  telefon güzel ayarı yok bu bakımdan iyi değil renk ayarı saat değiştirme nerde yazarmısınız:d

 216. Sezai YILMAZ diyor ki:
  26 Mart 2010 tarihinde.

  Ayarlar bölümünden konumlandırma için bağlantı profili olarak öperatörünüzün bağlantısını seçerseniz GPS sistemi daha hızlı uydu bulacaktır. Assisted GPS’i olduğu için malesef küçük bir internet erişimi yapması gerekiyor. Yoksa çok bekletiyor.

 217. evden eve nakliyat diyor ki:
  08 Nisan 2010 tarihinde.

  sezai bey ellerine sağlık,emeğine teşekkürler..bilgiler çok yararlı..

 218. Huseyin diyor ki:
  27 Nisan 2010 tarihinde.

  s.@ sezai abi.bende bi e 71 var fakat yardımcı olmazsan o e71 artık olmayacak çünkü kıracam parçalayacam.abi bunun yıldız tuşu basılı kalıyor gözünü sevim bana yardımcı ol.yardımcı olsanda olmasanda teşekkür ederim . . .

 219. Huseyin diyor ki:
  27 Nisan 2010 tarihinde.

  YILDIZ KARE 7370 KARE yaptım olmadı 3 YILDIZ ARAMA TUŞU KAPATMA TUŞU YAPTIM OLMADI

 220. hülya diyor ki:
  27 Nisan 2010 tarihinde.

  facebooktaki yada başka sitelerdeki videoları izleyemiyorum flaş player yükle diyor deniyorum ama desteklemiyor diyor acil yardım istiyorum….

 221. onur diyor ki:
  01 Mayıs 2010 tarihinde.

  iyigunler sezai bey
  ben yurt disindayim
  e71 aldim fakat ingilizce
  son surum guncellemesinide pc suite yoluyla yaptim
  ama turkceye ceviremedim
  su an turkce koduyla guncellemeye calsiyorum ama son surum gunceldir diye tekrar guncelleme yapmiyor
  bu konuda ne yapabilirim lutfen yardim edin
  tesekkurler

 222. ahmet diyor ki:
  15 Mayıs 2010 tarihinde.

  e71 gelen aramalara cevap verebiliyorum ama arayamıyorum bu sorunu nasıl cözebiliriz

 223. cambaz diyor ki:
  18 Mayıs 2010 tarihinde.

  aynen bende facede ki vvideoşarı izleyemeiyorum yada herhangi bi sitedeki videoları bununla ilgili acıl yardım edebilirmisiniz :((((((

 224. kıvanç diyor ki:
  20 Mayıs 2010 tarihinde.

  hocamm skyfire ne yaptıysam yükleyemedimm acaba ne sorun olabilirr.yüklemeye çalıştıgımda her seferinde malesef ülkenizde suan skyfire mevcut değildir die bi yazı cıkıooo ne yapmam lazımm lütfen yardımcı olurmusunuz..

 225. gülşah diyor ki:
  21 Mayıs 2010 tarihinde.

  benim sorunum tema tema yüklemek istiyorum ama sertifika hatası veriyo ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

 226. özkan eyiusta diyor ki:
  25 Mayıs 2010 tarihinde.

  yeni aldım telimi ama video izleyemiyorm napmam lazım lütfen mail atarmısnız sesai bey e-71

 227. muatafa diyor ki:
  26 Mayıs 2010 tarihinde.

  nokıa e 71 var outlook olan siteleri açmıyor ne yapabilirim

 228. demet diyor ki:
  31 Mayıs 2010 tarihinde.

  sezai bey E71 sesli navigasyonun calismasi icin lisans kodu istiyor ne yapmamiz gerek?

 229. orkun diyor ki:
  05 Haziran 2010 tarihinde.

  Selam arkadaşlar. Dün nokia e71 aldım diğer nokiadaki hafıza kartımı taktım ama gel görki menüden hiçbir yerden karta giremiyorum fikir belirtirseniz sevinirim tşkler

 230. burcu diyor ki:
  10 Haziran 2010 tarihinde.

  merhaba benm de e71 m var ben ona ebuddy yüklemiştim gayet güzel çalışıyordu daha sonra şifre değişikliği yaptım ve artık hıç bir şekilde ebuddye giriş yapamıyorum adresime ve şifreme yanlış diyor doğru girmiş olmama rağmen neden böle yaptığını bilen varsa yardım edebilir mi ? :(

 231. kadir diyor ki:
  16 Haziran 2010 tarihinde.

  ben resim aktarımı yapamıyorum?
  Nasıl olacak pc ile telefonu bağladım? ama galiriye gidemiyorum pc üzerinden belgelere fln gidiyor görüntülere ulaşıp pc ye aktarım yapamıyorum.

 232. oğulcan diyor ki:
  21 Haziran 2010 tarihinde.

  Sezai bey siz bu e71in iy kullanıcılarından birisiniz bana lütfen yardımcı olun bu telefonda internetten nasıl video izleyeceğiz lütfen yardımcı olun …

 233. FATİH diyor ki:
  01 Temmuz 2010 tarihinde.

  KARDEŞ BU OYUNLARI NASIL YÜKLERİM NERDEN AÇARIM YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM

 234. bekem diyor ki:
  01 Temmuz 2010 tarihinde.

  sezai bey internetten video izlemek için ne yapmak qerekir coreplayermi yuklemek lazım oyleyse eqer coreplayere nerden ındırcez ben nokia e71 ıcın coreplayer bulamadım yardımcı olurmusunuz ltfenn bıde msn desteklemıyormu e71 ben yukledım ama acılmıyoo yardımınız şçin şimdiden tşk ederım

 235. evden eve nakliyat diyor ki:
  11 Temmuz 2010 tarihinde.

  sezai bey çin malı e 71 kullanyorum fakat mail programını çalıştımadı bilgi aktarırsanız memnun olrum şimdiden teşekkürler

 236. hakan diyor ki:
  12 Temmuz 2010 tarihinde.

  merhabalar… bende E71 telefonumu yaklaşık bir ay önce aldım ve bazı sorunlarla karşılaştım… tema indirip telefona atmıştım ama telefonda sertifika hatası var dior… daha sonrasında mesaj hafızam 999da takılıp kalıyor ilerlemiyor… ve bazende menÜye girmiyor bunlar neden olabilir. az da olsa bilgi verirseniz sevinirim…

 237. serdar diyor ki:
  19 Temmuz 2010 tarihinde.

  beyler bende e 71 kullanıyorum ama bir türlü flash player yükleyemedim kimse de yükleyemiyor bi yardımcı olun allah rızası için.

 238. yagmur diyor ki:
  19 Temmuz 2010 tarihinde.

  e 71 programı indirmek istiyorum ama indiremiyorum nasıl indiricem yardımcı olurmusunuz…?

 239. hasan diyor ki:
  20 Temmuz 2010 tarihinde.

  e 71 için en iyi flash player hngisi ve nereden nasıl yuklerim face teki videoları açmıyor

 240. şiir diyor ki:
  27 Temmuz 2010 tarihinde.

  site gerçekten cok yararlı cep telefonum için gerekli bilgileri buldum mersi.

 241. kanpara diyor ki:
  10 Ağustos 2010 tarihinde.

  arkadaşlar e 71 telefonunda messenger programına girdiimde kişi listesini eşitlemiyor ve kişi listesi boş gösteriyor çevrim içi ve çevrim dışı kişi listesi…

 242. kanpara diyor ki:
  10 Ağustos 2010 tarihinde.

  arkadaşlar e 71 telefonunda messenger programına girdiimde kişi listesini eşitlemiyor ve kişi listesi boş gösteriyor çevrim içi ve çevrim dışı kişi listesi…yarımdmcı olursanız sevinriim

 243. reverse phone detective diyor ki:
  19 Ağustos 2010 tarihinde.

  Nokia E71 piyasada bulunan birkaç programın yardımı ile bluetooth üstünden Windows bilgisayarınıza WebCam hizmeti sağlayabiliyor. Henüz bu özelliğini deneyemesem de SmartCam isimli programı kurdum ve Windows olan ve bluetooth’u olan ilk bilgisayar karşıma çıkar çıkmaz deneyeceğim.

 244. tuncay diyor ki:
  19 Ağustos 2010 tarihinde.

  merhaba sezai bey,nerdeyse 1 senelik e71 kullanıcısıyım fakat navigasyonu ilk defa işime yarayacak.şöyleki öğretmenlik yapıyorum ve bayram öncesi arabamla muşa gideceğim, ekstradan bi navigasyon aleti almak yerine telefonumu kullanmak istedim.dün telefonun kendi programını denemeye çalıştım.harita ve rotayı gideceğim yere kadar gösterdi.fakat rotayı benm otobüsle gittğimm rotadan başka yani yolu daha uzatarak gösterdi.ayarlardan en kısa rota felan yapıyorm ama o hala bana aynı rotayı gösteriyor.ayrıcada bi süre sonra lisans kodu istedi benden ve birdahada denemedim navigasyonu açmayı.açıkçası bu programı kullanmayı başarablrsem çok işime yarayacak.yardımlarınızı beklyrm.şimdiden çok teşekkürler

 245. Forum diyor ki:
  22 Ağustos 2010 tarihinde.

  teşekkrüler hocam çok faydalı oldu benim için ;)

 246. otel videoları diyor ki:
  23 Ağustos 2010 tarihinde.

  gerçekten harika bir makale olmuş bende e71 kullanıyorum mükemmel bir cihaz

 247. fatmeto diyor ki:
  23 Ağustos 2010 tarihinde.

  ben e71 aldım fakat facebookdan sohbet bölümüne giremiyorum yani göstermiyor özel bir ayar gereklimi acaba şimdiden teşekkürler

 248. hasan diyor ki:
  29 Ağustos 2010 tarihinde.

  ya menü tüsüna basıyom menüye girmiyo daha alalı 2 gün oldu off

 249. atılqan diyor ki:
  03 Eylül 2010 tarihinde.

  ben telefonun içindeki facebooku sildim,hani su orjinal büyük F harfi ile olanı. şimdi ovi maqzasından yükledim fakat ii olmadıqı için onuda sildim orjinal versiyonunu nereden nasıl alabilirim.başka bir E71 hafıza kartını taktım onda varsa kendi telefon hafızama yüklicektim ama yoktu acil bi cvp yazarsanız sevinirim 3 qündür çözemek için denemediqim yok kalmadı

 250. Özel Güvenlik diyor ki:
  05 Eylül 2010 tarihinde.

  Güzel bilğiler teşekkür ederiz

 251. gökhan güç diyor ki:
  09 Eylül 2010 tarihinde.

  hocam merabalar nokıa e 71 aldım yeni ama bir çok rar ve jar oyunları ve uygulamalrı açmıyor nedeni ne olabilir ne yapmalıyım

 252. gökhan güç diyor ki:
  09 Eylül 2010 tarihinde.

  bide hocam telefon wi-fi ile kablosuzdan baglanmıyor bunun nedeni nedir cevaplarınız için şimidden teşekkürler hocam

 253. Oğuzhan Aslan diyor ki:
  14 Eylül 2010 tarihinde.

  Böyle bir yazının olabileceğini tahmin etmiyordum gerçekten. Blog’unuzda yer vermeniz çok güzel teşekkür ediyorum. :)

 254. s.bilget diyor ki:
  16 Eylül 2010 tarihinde.

  selam benim sorunumda video izlemekle alakalı arkadaşlar. skyfire kullanamadım türkiyede kullanılmıyor yazıyor ben alalı telefonumu 1 ay oldu internetten video izlemek için ne yapabilirim. bolt’u denedim fakat orda da flash player yükle yazıyor. yapıyorum fakat telefon desteklmiyor çıkıyor. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok teşekkürler

 255. duygu diyor ki:
  23 Eylül 2010 tarihinde.

  telefonumu alalı henüz 4 gün olmasına rağmen 2 kez ekranım dondu ve açma kapama tuşundan açılmadı. bataryasını çıkarmak zorunda kaldım. onun dışında şarjı sadece 1.5 gün dayanıyor. ne yapabilirim acil******

 256. Onur diyor ki:
  15 Ekim 2010 tarihinde.

  merhaba ben e71 kullanıyorum telefondan cok memnunum fakat bugun telefonu pc ye bagladım ve modem olarak kullanmayı denedım oldu ama kullandıgım operator uzerınden baglandı ve 3 dakıka ıcınde 15 tl hattımdan kesıldı . Evımde kablosuz ag bagdastırıcı var yanı kablolu modemı kablosuz olarak kullanıyorum telefonumu ınternete kablosuz modemden baglamayı denedim yapamadım. Yardımcı olursanız sevınırım

 257. EGN diyor ki:
  15 Ekim 2010 tarihinde.

  Bende e71 kullancısıyım,gerçi biraz geç oldu ama olsun. Msn yüklemek istiyorum bende, yardımcı olursanız sevinirim.

 258. TC diyor ki:
  15 Ekim 2010 tarihinde.

  2 aylık E71 kullanıcısıyım ve tüm sorularınıza cevap verebilirim (sanırım).

  2 ay içinde telefonda kullanmadığım uygulama ve denemediğim özellik neredeyse kalmadı (mail for exchange dışında, ben bir öğrenciyim henüz ihtiyacım yok o tip şeylere)

  Son sorulara bakacak olursak:
  @fatmeto: Mobil facebook sitesinin sohbet desteği yok malesef. Fring gibi uygulamalardan facebook’a da bağlanırsan fb sohbeti kullanabilirsin.

  @hasan: telefonu kapatıp açarsan sorunun çözülür (bende en azından öyle oldu)

  @atılqan: 0.facebook.com (bir çok operatör için ücretsiz olan facebook adresi) sitesine girersen en altta E71’in için facebook linki indir gibi bi yazı olacak. Oraya tıklayıp indirebilirsin.

  @gökhan güç: rar dosyaları konusunda bilgim yok, jar için ise telefona uyumlu olanları indirdiysen açması gerekir (320×240 ekran çözünürlüğü iççin olanlar) o da işe yaramazsa menü–>araçlar–>ayarlar–>uygulamalar–>uygulama yöneticisi–>yazılım yükleme seçeneğinde sadece imzalı yerine tümü seçin.

  Ayrıca wifi kablosuzdan bağlanmıyo sorununu biraz daha açarsan yardımcı olabilirim. Bilmiyosan şunu dene:

  bilgisayarında (wireless kullandığını varsayıyorum) kablosuz ağ bağlantısının üzerine sağ tıklayıp durumu seç. Yukarıda destek sekmesine tıkladığında bağlantı durumu diye bi sayfa gelecek.

  Telefonundan WLAN sihirbazını çalıştır ve evindeki ya da hangi wireless’ı kullanacaksan onu seçerek erişim noktası tanımlayı seç. ardından aynı şekilde menüye tıkladığında erişim noktasını düzenle olacak. burada seçenek’e tıklayıp gelişmiş ayarlara tıkla. ipv4 ayarlarına gir, telefonun ip adresine bilgisayarın ip adresini yaz fakat son hanesini değiştir (mesela bende 10.1.1.4 telefonumda 10.1.1.6 anladın?) ağ alt maskesi ve standart ağ geçidini de bilgisayarda olduğu gibi yaz, ve geri diyerek çık, çalışmaması için bir sorun yok

  (çalışsa da çalışmasa da geri bildirimde bulun lütfen!)

  @s.bilget: Cep telefonunun kendi tarayıcısından youtube gibi bir siteye giriş yaptığında herhangi bir videoyu seçersen real player sayfası açlıyor ve gayet başarılı bir şekilde oynatıyor. Denemeni öneririm..

 259. birisi diyor ki:
  24 Ekim 2010 tarihinde.

  merhaba arkadaşlar

  nokia e71 de tema sorunu yaşanyanlar ıçin fabrika ayarlarını geri yükleyin ancak rehberı hafıza kartını mutlaka yedekelyın ya da hafıza kartını ve hattınızı cıkartıo yedekelyın daha sonra tema rahatlıkla yukleyebılırsınız ve uygula yonetıcısınden tumunu secın sorun kalmayacaktır ıyı gunler:)

 260. inci diyor ki:
  01 Kasım 2010 tarihinde.

  e71 m var hat takınca sim kart kaydı yapılamadı diyor. ne yapmalıyım?

 261. bülent diyor ki:
  14 Kasım 2010 tarihinde.

  elimde abeo e71 telefonum var yazılımını nasıl bulurum

 262. SEZEN diyor ki:
  15 Kasım 2010 tarihinde.

  ben de aldım ama sim kart hafızamı göremiyorum nasıl ayarlayacağımı da bilmiyorum

 263. Mustafa diyor ki:
  24 Kasım 2010 tarihinde.

  1 hafta önce e 71 aldım ama tema yüklerken ”sertifika hatası ürün sağlayıcı ile görüşün” diyor..neden böyle diyor? yardımcı olursanız sevinirim

 264. erman diyor ki:
  26 Aralık 2010 tarihinde.

  Sezai bey bunca yıla rağmen hala e 71 diyor musunuz?
  almama 1 hafta kaldı da.

 265. yağız diyor ki:
  27 Aralık 2010 tarihinde.

  sevgili arkadaşlar e71 internette resimleri facederesimlerigöstermiyormus nasıloluyor böylebirtelefonda bu özellik olmaz

 266. coşkun diyor ki:
  06 Ocak 2011 tarihinde.

  slm arkadaşlar makedonyadan bi e 71 de ben aldım sonra vodafone dan aylık cepnet uyeliği aldım 3g den yararlanırım diye ama benim hattım başka telefonlarda 3g yi bulurken benim telefonumda bi türlü şebeke bulmuyor. sordum soruşturdum genelde bazı ülkelerin 3 g şebekeleri farklı dediler nasıl düzeltileceği konusunda bi cevap bulamadım yardım edin lütfen

 267. evden eve nakliyat diyor ki:
  07 Ocak 2011 tarihinde.

  çok güzel

 268. kayseri temizlik firmaları diyor ki:
  07 Ocak 2011 tarihinde.

  teşekkür

 269. kayseri temizlik firmaları diyor ki:
  07 Ocak 2011 tarihinde.

  harika bişey

 270. kayseri temizlik firmaları diyor ki:
  07 Ocak 2011 tarihinde.

  iyi düşünmüşsünüz

 271. kayseri evden eve nakliyat diyor ki:
  07 Ocak 2011 tarihinde.

  güzel bir telefon

 272. iş ilan diyor ki:
  12 Ocak 2011 tarihinde.

  ben kullanıyorum ılk cıktıgında hemen aldım ve gayet memnunum hatta bı kapaklarda sorun vardı nokıa alıp hemen yenısını verdı bana. bu arda msn cın e-buddy kullanın ve maıllerde her turlu okunuyor ve acılıyor basta bende sıkıntı cektım ama artık hersey full. hatta basta harıtayı bıle ayarlayamıyosun ama sımdı benımle beraber hareket edıyor gavgsyn. super sorularınız ıcın orhan_akkus@hotm… adresım ekleyıp sorun ama baska tel le ılgılı dıye hatırlatın saygılarımla basarılar

 273. nuh diyor ki:
  16 Ocak 2011 tarihinde.

  s.a e71 wifi aldım fakat videoları desteklemıyor birde bellek dolu dıyor bana yardımcı olursanız sevınırım şimdiden teşekkur ederrim..

 274. evden eve nakliyat diyor ki:
  18 Ocak 2011 tarihinde.

  hocam merabalar nokıa e 71 aldım yeni ama bir çok rar ve jar oyunları ve uygulamalrı açmıyor nedeni ne olabilir ne yapmalıyım

 275. yusuf diyor ki:
  20 Ocak 2011 tarihinde.

  navigasyonu açamıyrm yardımcı olurmusunuz ?

 276. GazeteKüçükçekmece diyor ki:
  23 Ocak 2011 tarihinde.

  Çok güzel bilgiler.Teşekkürler…

 277. Umut Filiz diyor ki:
  24 Ocak 2011 tarihinde.

  Merhaba Sezai Bey,

  Dün E 71 aldım. Ancak ne yaptıysam evden internete bağlanamıyorum ( TTnet wireless ) konuyla ilgili hangi yolu izlemem gerekmektedir acaba ?

  Teşekkürler.

 278. ali diyor ki:
  26 Ocak 2011 tarihinde.

  meraba bende e71 war çin malı ben yanlışlıkla ekran kısa yok tuşlarını klasörde gezinirken sildim fabrika ayarlarına geri döndüm ama düzelmedi ne yapmam lazım._?

 279. oguz diyor ki:
  03 Şubat 2011 tarihinde.

  güzel araştırmada insan download linklerinide verirdi…

 280. alparslan diyor ki:
  08 Şubat 2011 tarihinde.

  nokia e71 var bende ıp adresi girip güvenlik kamera izlemek istiyorum nasıl yapa bilirim saygılar

 281. özel güvenlik diyor ki:
  23 Şubat 2011 tarihinde.

  teşekkürler hocam çok faydalı yazı olmuş eline sağlık

 282. serdal " diyor ki:
  15 Mart 2011 tarihinde.

  selam arkadaşlar benım telefonumun sorunu ses çok kısık bir şekilde çıkıyor nokia e71 telefonumun markası allah rızası için yardımcı olun

 283. mehmet diyor ki:
  21 Mart 2011 tarihinde.

  mrb 4 aydır e 71 kullanıyorum merkatan ayarlardan hafıza kartını şifreledim şimdi geri alamıyorum garip karakterler cıkıyor içindeki resim muzik hiçbirşey göremiyorum bu konuda yardıma ihtiyacım var gercekten çok önemli içindekileri kurtarmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim …

 284. aysun diyor ki:
  23 Mart 2011 tarihinde.

  merhabalar sezai bey,
  uzun süredir e71 kullanıyorum gayette memnunum fakat şöyle bi’sorunum oluştu; usb kablosuyla telefonumu her zamanki gibi depolama şeklinde bilgisayarımla bağlantı kurdum. daha sonra usb bağlantısıyla işim bitti bağlantıyı kapadım. Sorun şu ki, şuan telefonum hafıza akrtındaki bilgilerimi göstermiyor. hiç bir şekilde telefondan hafıza kartındaki bilgilere ulaşamıyorum fakat usb ile tekrardan bilgisayara bağladığımda hafıza kartı bilgileri bilgisayarda gözükme. bu konuda herhangi bir tecrübeniz ve yahut bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?
  saygılar.

 285. ilyass diyor ki:
  25 Mart 2011 tarihinde.

  herkese slm …yorumların hemen hemen hepsini okudum bende yaklask 8 aydır e71 kullanıyorum…ama bir türlü bu video programı olan flash player ı yükleyemedm facebook vs vdeo izleyemyorm..baska br program yükleyerek sorunumu halledeblrmym.. Bir de gps sesli yardım almam icn ne yapmam lazım.SMDİDEN TSK…

 286. Hasan diyor ki:
  28 Mart 2011 tarihinde.

  E71 yeni aldık karşıdan gelenlerin numaralarını gösteriyor isimlerini göstermiyor bunu nasıl düzeltebilriz uğraştık beceremedik.bilen varsa yardımcı olursa minnettat kalacağız.

 287. ezo diyor ki:
  09 Nisan 2011 tarihinde.

  merhaba e71′ facebook’tan yer işreti nasıl yapabilrim? programı indirdim ama açılmıyor :S telefondan ayar mı yapmaak gerek.

 288. Kübra diyor ki:
  23 Nisan 2011 tarihinde.

  E71 e müzik atıyorum bilgisayardan.Bluetootla müzik atıncada aynı şey oluyor.Müzik çalara kaydedince sistem hatası diyip çalmıyor.Yardımcı olabilir misiniz?

 289. NESLİ diyor ki:
  11 Mayıs 2011 tarihinde.

  ARKADAŞLAR,FLASH PLAYER YÜKLEYEMİYORUM,O KADAR UĞRAŞTIMKİ BAŞIM AĞRIDI,NOLUR SÖYLEYİN NASIL YÜKLEYECEĞİM….BANKA İŞLERİM İÇİN ÇOK GEREKLİ…..

 290. Güralp Çelik diyor ki:
  21 Mayıs 2011 tarihinde.

  Benim de bir e71irim var ama bu programları nereden yükleyeceğimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

 291. sedaaa diyor ki:
  23 Mayıs 2011 tarihinde.

  youtube disinda hicbi sitedeki videolar acilmyor. Flash player indirmek istiyorum ama ustteki yorumlarda telefonun flashi desteklenmedigi yazilmis. Peki ne yapmam lazim video izlemek icin hangi programi ve nereden indirmem gerek.? Bilen birisi yardimci olursa cok sevinirim.

 292. erdinç diyor ki:
  25 Mayıs 2011 tarihinde.

  slm ben çin malı nokia e71 aldım… içindeki sürümünü beyenmedim içime hiç sinmedi bunu orjinal nokia e71 sürümü gibi yapsak olurmu???

 293. ben10 diyor ki:
  01 Haziran 2011 tarihinde.

  mrb. 4 aydır e 71 kullanıyorum merkatan ayarlardan hafıza kartını şifreledim şimdi geri alamıyorum garip karakterler cıkıyor içindeki resim muzik hiçbirşey göremiyorum bu konuda yardıma ihtiyacım var gercekten çok önemli içindekileri kurtarmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim …

 294. metin2 diyor ki:
  06 Haziran 2011 tarihinde.

  herkese slm …yorumların hemen hemen hepsini okudum bende yaklask 8 aydır e71 kullanıyorum…ama bir türlü bu video programı olan flash player ı yükleyemedm facebook vs vdeo izleyemyorm..baska br program yükleyerek sorunumu halledeblrmym.. Bir de gps sesli yardım almam icn ne yapmam lazım.SMDİDEN TSK…

 295. emre diyor ki:
  15 Haziran 2011 tarihinde.

  Sezai Bey sertifika hatası için tarh değiştirme çözümünüz işe yaradı, çok teşekkür ediyorum. Tüm internette taradım ama çaresi sizdeymiş çok sağolun.

 296. ali diyor ki:
  30 Haziran 2011 tarihinde.

  benimde e71 var buna flaş player yüklemek istiyorum nasıl yaparım

 297. ufuk diyor ki:
  02 Temmuz 2011 tarihinde.

  Paylaşım için teşekkürler. özellikle SSh ve ftp desteği işimi gördü

 298. şükrü diyor ki:
  05 Temmuz 2011 tarihinde.

  E71 telefonda navigasyon GPS bilgilerine ulaşamıyor.Bağlantı yok yazısı çıkıyor Yardımcı olursanız sevinirim.

 299. Aysee diyor ki:
  26 Ağustos 2011 tarihinde.

  slmm ben e71den tema indirdim ancak nereye qittiqni bilmiyorum.yüklendkten sonra nereye qdiyor bu temalar??

 300. Aysee diyor ki:
  26 Ağustos 2011 tarihinde.

  we de youtube facebook qbi yerlerden video izleyemiyorum :( lütfen yardm ediin ltfeeennnn :(

 301. eray diyor ki:
  17 Ekim 2011 tarihinde.

  merhaba ben e71 kullanıyorum facebook ta yer bildirimlerini açmaya çalışıyorum fakat bi türlü bulamadım yardımcı olurmusunuz?

 302. ŞENELK diyor ki:
  10 Kasım 2011 tarihinde.

  e 71 aldım tema yukledım fakat sılemıyorum yardımcı olurmusunuz

 303. ilyas diyor ki:
  12 Kasım 2011 tarihinde.

  internetten video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

 304. ceyhun diyor ki:
  22 Kasım 2011 tarihinde.

  hocam iyi akşamlar e 71 kullanıcısım çok memnunum yalnız youtube video yüklenmiyo,eskiden çok iyidi ama şimdi bu problem var youtube açılıyo videoya tıklıyorum ama yüklenmiyo.Bu konuyla ilgili yardımınızı rica ediyorum

 305. Gökhan diyor ki:
  08 Aralık 2011 tarihinde.

  slm lar… e71 telefonuma outlook kurdum.. fakat mail gidiyor almıyor..neden olabılırr

 306. bilal diyor ki:
  04 Şubat 2012 tarihinde.

  selam arkadaşlar bende e 71 sahibiyim telefonumun kamerasında problem var gündüz çok net ve güzel fotoğraflar çekebiliyorum ama hava kapalı olduğunda ya da akşam çizik çizik gösteriyo bir çözümü olan yada bir fikri olan var mı?

 307. ersen diyor ki:
  04 Mart 2012 tarihinde.

  ıyı günler. benim bir sorum olacak size. ben e71 kullanıyorum. yeni yazılım güncellemesi yaptım. ama eski yazılımımı gerı yuklemek istiyorum. nasıl yapacagım. yardımcı olur musunuz.

 308. ramazan canceker diyor ki:
  09 Mart 2012 tarihinde.

  e71 telefonumu yeni edindim. birçok özelliğini bilmiyorum.
  1. öncelikle bilgisayardan indirdiğim dosya ve klasörleri direk olarak hafıza kartına indiremedim. telefonun kendi hafızasına indiriyor.
  2. yüklemeleri nasıl indireceğim ve yükleyeceğim.
  şimilik bunlar hayırlı günler dilerim.

 309. mehmey diyor ki:
  04 Nisan 2012 tarihinde.

  ben enyetmiş biraldım ama orjınal deil orjınal surumunu nasıl yuklüye bilirim yardımcı olurmusunuz

 310. ibrahim şeremet diyor ki:
  19 Nisan 2012 tarihinde.

  teşekkürler

 311. aydin diyor ki:
  20 Nisan 2012 tarihinde.

  sezai bey merhaba avea internet kullanıyorum video açmak istedigimde en fazla sayıda baglantı kullanımda. önce etkin baglantılardan birini kapatın diyor ne yapmalıyım

 312. esra diyor ki:
  20 Nisan 2012 tarihinde.

  E71 ım var ben ınternete gıremıyorum ben baglanacakken tam bana wpa on paylasım anahtarını ıstıyor ve ben bu sorunu nasıl halledecegımı bulamadım lutfen acıl yardım ıstıyorum.!!

 313. bertan diyor ki:
  13 Mayıs 2012 tarihinde.

  nokia e71 telefonum var yanlışlıkla telefon hafızasındaki çok değerli fotolarım silindi 2 tane bunaları geriye döndürme imkanımız varmı acaba yardımcı olursanız çok dua edicem size lütfen yardımcvı olursanız sevinirim

 314. emir diyor ki:
  20 Haziran 2012 tarihinde.

  face falan giriyorum wep ten donuyo ve mesajları açmıyo buna ne önerirsiniz

 315. serkan kılıç diyor ki:
  21 Ağustos 2012 tarihinde.

  merhaba,

  ben nokıa e 71 cep telefonuma format attım fakat sım kartımı içinde unuttum.ve formattan sonra tum sım rehberım sılndı bu durumda sım rehberımı gerı getırmenın bır yolu varmıdır??tşkler…

 316. özgür yıldırım diyor ki:
  23 Aralık 2012 tarihinde.

  sahte e71 nasıl anlaşılır

Yorum Yapın