Cep Telefonları İçin Alternatif Batarya

31 Ocak 2013

DHL-Free-shipping-40pieces-lot-3030mAh-High-Capacity-Replacement-BP-4L-Gold-Battery-For-Nokia-E61IEmektar Nokia E71’imin orjinal bataryası BP-4L yaşlılık nedeni ile günde 1 kere şarj ister oldu. Nokia mağazasına sorduğumda yeni batarya için 160 TL fiyat biçtiler. Bir AVEA bayisine danıştım, elimizde çok iyi orjinal pil var dediler. 50 TL fiyat biçtiler. Aldım, ancak 1.5-2 gün kadar şarj tutan bir sonuçla karşılaştım. Zaman içinde o pil de öldü gitti.www.aliexpress.com‘u keşfetmişken batarya arayışlarına girdim. Gold Business Battery serisi bataryalar için alıcıların çok iyi yorumları vardı. Bu nedenle ben de Nokia E71’im için bir tane BP-4L batarya siparişi verdim. Yaklaşık 22 günde elime ulaştı. 4 kez tam doldur boşalt işleminden sonra tam 7 günde bir yeniden şarj eder oldum. Sonuç çok tatmin edici oldu.

Hatta iPhone 4’ümün bataryası da 2 yaşında olduğu için ilk günlerdeki performansını yitirmişti. Bu nedenle bir tane de iPhone 4 için bu gold batarya’dan sipariş verdim. Onun sonucundan da memnunum. Ancak tabii ki Nokia E71’in 1 haftalık rekoru ile yarışır durumda değil. Ama en azından 1-1.5 gün yetiyor. 2 yaşındaki pili sabah akşam şarj etmekten çok daha iyi.

Olur da bir gün batarya değişikliğine gitmeniz gerekirse Gold Business Battery denen altın sarısı kaplamalı bataryaların performansları orjinalleri ile aynı görünüyor. Bu tür bataryalar temin etmenizi öneririm.

Nokia E71 için BP-4L bataryanın maliyeti yaklaşık USD$8.90

iPhone4 için bataryanın maliyeti yaklaşık USD$13.99

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın